B. Gröhling: Počet žiakov v prezenčnom vzdelávaní sa výrazne zvýšil

Počet žiakov v dištančnom vzdelávaní prvýkrát od januára poklesol. K tejto zmene podľa ministra školstva prispela aj karanténa skrátená na 5 dní. Aktuálne sa tak žiaci rýchlejšie vracajú do tried a počet žiakov, ktorí sa vzdelávajú v škole, rastie.

ilustračná foto

Podľa údajov, ktoré školy každý týždeň nahlasujú ministerstvu školstva, klesol počet žiakov v dištančnom vzdelávaní a narástol počet žiakov v prezenčnom vzdelávaní.

Prezenčne sa v uplynulom týždni vzdeláva 84,6 % žiakov a dištančne 15,4 % žiakov. Poklesol tiež podiel pozitívnych samotestov. Zo 617 256 samotestov bolo pozitívnych 2,9 %. Ide pritom o druhý najvyšší počet samotestov urobených v školstve za týždeň.

„Od januára sme zaznamenali prvý výrazný nárast žiakov v prezenčnom vzdelávaní. Sú to veľmi dobré správy pre školstvo. Teší nás, že aj vďaka kratšej karanténe, ktorá aktuálne trvá len 5 dní, sa žiaci čo najrýchlejšie vracajú naspäť do tried. Rovnako klesá aj pozitivita vykonaných samotestov,“ uviedol šéf rezortu školstva Branislav Gröhling.

Poklesol tiež podiel žiakov, u ktorých sa eviduje ochorenie Covid-19. Ide o žiakov, ktorí majú ochorenie potvrdené cez oficiálne vykonaný test. Celkovo je to 2,7 % žiakov. Ochorenie Covid-19 eviduje rezort školstva u 5,1 % zamestnancov.

Údaje nahlasujú rezortu školstva materské, základné, stredné školy pravidelne v pondelok každý týždeň cez online formulár od septembra 2021.

 


Facebook Zdieľať
Skočiť na začiatok stránky