AVÍZO: SET Plan 2016 - CEEC X „Smerom k transformácií európskeho energetického systému

28.11.2016
     Súčasná energetická politika Európskej únie vo vzťahu ku politikám v oblasti výskumu a inovácií je ústrednou témou trojdňovej medzinárodnej konferencie SET Plan – CEEC X, ktorá začína v Bratislave 30. novembra a potrvá do 2. decembra 2016. Podujatie patrí ku tradičným podujatiam organizovaným každoročne v rámci predsedníctva krajín EÚ.
     Konferencia SET Plan 2016 - CEEC X „Smerom k transformácií európskeho energetického systému s novou stratégiou integrovaného výskumu, inovácií a konkurencieschopnosti“ predstavuje pre Slovensko prestížne podujatie v oblasti výskumu a inovácií a budovania Energetickej únie. Práve jej vytváranie predpokladá zmeny v energetickom sektore.
     Aktuálne deviata SET Plan konferencia je spojená s desiatym ročníkom Stredoeurópskej energetickej konferencie (CEEC X), ktorú organizuje Slovenská spoločnosť pre zahraničnú politiku (SFPA). Podujatie SET Plan – CEEC X je tak významnou platformou na diskusiu o dôležitých otázkach európskej politiky v oblasti energetiky, ale i výskumu a inovácií.
     Konferencia sa koná v priestoroch hotela Double Tree by Hilton v Bratislave a jej súčasťou sú tri tlačové besedy. Na úvodnej - 1. decembra 2016 o 12.00 h, sa zúčastní Carlos Moedas, komisár EK pre výskum a inovácie, Maroš Šefčovič, viceprezident EK pre energetickú úniu a Peter Žiga, minister hospodárstva SR. Témou je Energetická únia: smerovanie a výzvy. 
      O 17.00 h bude Fatih Birol, riaditeľ Medzinárodnej energetickej agentúry, hovoriť o Výročnej správe Medzinárodnej agentúry pre energiu - World Energy Outlook 2016.
      Závery konferencie zhrnie Jerzy Buzek, predseda Výboru pre priemysel, výskum a energetiku Európskeho parlamentu a Dominique Ristori, generálny riaditeľ DG Energy na tlačovej besede 2. decembra. 2016 o 13:30 h.
 
      Viac informácií a program môžete nájsť na: http://www.setplan2016.sk/. Pre účasť na tlačových konferenciách je potrebná akreditácia novinárov na nasledovnom odkaze.
HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku