Navigácia

ALMA MATER 2024 – miesto, kde si nájdeš svoju univerzitu

Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR pripravilo unikátny projekt mini-veľtrhov vysokých škôl. Maturanti tak budú môcť v každom krajskom meste na Slovensku spoznať ponuku slovenských vysokých škôl a vybrať si svoju budúcu univerzitu. Zároveň sa dozvedia viac o možnosti získať štipendium vo výške 9 000 € a v niektorých prípadoch až 16 500 €.

Ministerstvo školstva pripravilo v mesiacoch február, marec a apríl unikátny projekt mini-veľtrhov vysokých škôl. Projekt ALMA MATER 2024 – miesto, kde si nájdeš svoju univerzitu vytvára priestor na prepojenie maturantov (tohto aj budúcoročných) so slovenskými vysokými školami.

Aj touto cestou chceme v každom krajskom meste pomôcť žiakom s výberom vysokej školy, prispieť k zníženiu odlivu mozgov zo Slovenska, zvýšiť povedomie o slovenských vysokých školách a taktiež predstaviť štipendijnú schému Študuj doma, Slovensko ťa odmení. Budúcoroční prváci budú môcť získať 9000 € (v niektorých prípadoch až 16 500 €). 

Všetky stredné školy v uplynulých dňoch dostali pozývací email spolu s bližšími informáciami. Vstupy na eventy sú bezplatné, je však potrebné sa vopred zaregistrovať  cez emailovú adresu almamater@minedu.sk.

Viac informácií o štipendiách bude postupne pribúdať na https://stipendia.portalvs.sk


Facebook Zdieľať
Skočiť na začiatok stránky