Akrobatická lyžiarka Stromková z Národného športového centra priniesla svetový bronz

23.01.2015
     Veľký úspech v podobe bronzovej medaily z majstrovstiev sveta v olympijskej disciplíne slopestyle zaznamenala akrobatická lyžiarka Zuzana Stromková. Športovkyňa Národného športového centra predviedla veľmi dobrý výkon a zviditeľnila tak Slovensko nielen v rakúskom Kreischbergu, kde sa svetový šampionát konal.
     "Veľmi sa teším, že som sa mohla zúčastniť na majstrovstvá sveta a doniesť ešte aj medailu. Postupom do finále som si splnila cieľ. Potom som svoje ambície chcela posunúť a dostať sa až na 'bedňu', uviedla na tlačovej konferencii úspešná slovenská reprezentantka. "V kvalifikácii nám to vyšlo veľmi dobre. Z môjho hľadiska je to asi najvýraznejší úspech a veľmi sa z toho teším. Výsledkom toho je skvelý bronz na jej krku," pochválil svoju zverenkyňu tréner Tomáš Murgáč.
     Výkon Zuzany Stromkovej ocenil aj riaditel Národného športového centra  Boris Čavajda, podľa ktorého mladá lyžiarka patrí medzi naše najperspektívnejšie športovkyne pre úspech na najbližších ZOH v Kórei. „Sme veľmi radi že aj našou činnosťou v Národnom športovom centre sme prispeli k jej rastu a naďalej ju budeme podporovať, dodal Čavajda.
Viac informácií na stránke NŠC

Foto: NŠC
HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku