Ako pracovať s deťmi, ktoré sa radikalizujú a čo je školská fóbia? Vypočujte si najnovšie podcasty VÚDPaP-u

Vypočujte si to najdôležitejšie z trojice tohto týždňových podcastov VÚDPaP-u.

logo VÚDPaP

Mladí ľudia a extrémizmus

Tragickú streľbu v Bratislave, pri ktorej zahynuli Juraj a Matúš prekvalifikovali na teroristický útok. Ako uviedol na svojej sociálnej sieti minister obrany Jaroslav Naď, vraha zo Zámockej ulice sme medzi extrémistami neevidovali, medzinárodná extrémistická komunita, ku ktorej sa hlásil, je pre nás však známa. Prečo sa mladí ľudia radikalizujú? Pýtame sa v dnešnom podcaste s výskumnou pracovníčkou Jarmilou Zsírosovou, ktorá pracuje vo Výskumnom ústave detskej psychológie a patopsychológie.

Podcast si vypočujte prostredníctvom linku: Mladí ľudia a extrémizmus » VÚDPaP (vudpap.sk)

 

Ako pracovať s deťmi, ktoré sa radikalizujú?

Aj v dnešnom podcaste sa budeme rozprávať o extrémizme. Ako pracovať s deťmi, ktoré k nemu inklinujú? Vysvetľuje psychológ PaedDr. Erik Papp z Výskumného ústavu detskej psychológie a patopsychológie.

Podcast si vypočujte prostredníctvom linku: Ako pracovať s deťmi, ktoré sa radikalizujú? » VÚDPaP (vudpap.sk)

 

Školská fóbia

V podcaste Odborne na slovíčko sa v nasledujúcich dvoch týždňoch budeme venovať vybraným emočným poruchám v školskom prostredí. V dnešnom podcaste vám psychologička Výskumného ústavu detskej psychológie a patopsychológie Mgr. Beáta Sedlačková porozpráva o školskej fóbii. Dozviete sa, čo znamená pojem školská fóbia a aké sú najčastejšie príčiny odmietania školskej dochádzky. Taktiež zistíte konkrétne odporúčania ako môžu na tento problém pedagogickí i odborní zamestnanci školy reagovať.

Podcast si vypočujte prostredníctvom linku: Školská fóbia » VÚDPaP (vudpap.sk)


Facebook Zdieľať
Skočiť na začiatok stránky