Slovenskí žiaci získali v školskom roku 2016/2017 na medzinárodných predmetových olympiádach spolu 30 medailí

01.12.2017
     Celkovo 2 zlaté, 4 strieborné, 24 bronzových medailí priniesli slovenskí žiaci v minulom školskom roku z medzinárodných predmetových olympiád a postupových súťaží. Vďaka svojim vedomostiam a úspechu v slovenskom kole tak navštívili viaceré zaujímavé krajiny sveta, medzi ktorými nechýbali napríklad ani Brazília, Thajsko, Indonézia, Singapur či Estónsko. Na viacerých z olympiád uspeli naši zástupcovia v konkurencii rovesníkov z viac ako 100 krajín.
     Vynikajúce umiestnenie dosiahol na 14. Medzinárodnej geografickej olympiáde v srbskom Belehrade „zlatý“ Michal Vitkovič z Gymnázia A. Vrábla v Leviciach, ktorý bol 5. najlepším v konkurencii 174 súťažiacich zo 43 krajín sveta.
     Druhým zlatým medailistom je Jozef Lipták z Gymnázia J. G. Tajovského z Banskej Bystrice, ktorý uspel na 48. Medzinárodnej fyzikálnej olympiáde v indonézskej Yogyakarte spomedzi 394 súťažiacich z 86 krajín sveta. Jozef si navyše na svoje konto pripísal aj striebornú medailu na 1. ročníku Európskej fyzikálnej olympiády v Estónsku.
     Veľmi úspešní sme boli aj na 15. Olympiáde Európskej únie v prírodných vedách, ktorá sa konala v dánskej metropole Kodaň, kde naše dve trojčlenné družstvá získali strieborné medaily.
     Úspešní olympionici si presne pred týždňom prevzali za dosiahnuté výsledky a reprezentáciu Slovenska Pamätné listy sv. Gorazda ako ocenenie zo strany MŠVVaŠ SR pri príležitosti Medzinárodného dňa študentstva.
 
HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku