Nová šéfka Inštitútu vzdelávacej politiky bude diskutovať online

  • Foto: MŠVVaŠ SR
  • Dátum: 19.04.2021

Budúci pondelok (26. 4. 2021) budete môcť diskutovať o pripravovaných aj plánovaných analýzach Inštitútu vzdelávacej politiky (IVP) naživo s jeho novou riaditeľkou Zuzanou Baranovičovou. Rezort školstva sa tak pridáva k novozavedenej dobrej praxi predstavenia hlavnej analytičky.

pozvánka

O tom, ako vybudovať na Slovensku kvalitnejšie školstvo a akú úlohu v tom môžu zohrať analýzy Inštitútu vzdelávacej politiky, porozpráva naživo v rámci online diskusie jeho nová riaditeľka Zuzana Baranovičová. Streamovanú diskusiu budete môcť sledovať na Facebooku ministerstva školstva a na Facebooku IVP v pondelok 26. apríla 2021 o 14.00. Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR sa tak pridáva k iniciatíve štátnych analytických jednotiek, ktoré zavádzajú dobrú prax verejného predstavenia novej riaditeľky či riaditeľa rezortného analytického útvaru. Cieľom je posilnenie transparentnosti a pootvorenie dverí do zákulisia úvah o verejných politikách. „IVP patrí medzi najdlhšie fungujúce analytické jednotky v štáte a školstvo je zásadná téma pre budúcnosť krajiny. Je preto aj v našom záujme intenzívnejšie komunikovať s verejnosťou,“ hovorí Zuzana Baranovičová, nová riaditeľka IVP.

V posledných mesiacoch sa z IVP stala samostatná sekcia s 15 pracovnými miestami. V diskusii zaznie, aké sú jeho krátkodobé plány aj v súvislosti s pandémiou a tiež na akých dlhodobých úlohách chce nová riaditeľka so svojim tímom pracovať.

Moderovanú diskusiu budete môcť sledovať tu:  livestream verejné vypočutie.

Informácie o riaditeľke IVP a jej vízii rozvoja sú dostupné tu: https://www.minedu.sk/institut-vzdelavacej-politiky/.

Horizont Európa HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku