Navigácia

Najpočetnejšiu časť výpravy na olympiáde môžu opäť tvoriť atléti

Oponentúry harmonogramu športovej prípravy, ktoré odštartovali začiatkom januára, pokračovali uplynulé týždne judom a atletikou. Práve u elitných atlétov sa príprava ukazuje ako mimoriadne kvalitná – najmä u Mateja Tótha a Marcela Lomnického.


   Nezaostávajú ani skupiny športovcov s finálovými ambíciami. Podľa šéftrénera Martina Pupiša konkrétne Emmy Zapletalovej, či Martiny Hrašnovej.
   „Hoci Tomáš Veszelka a Gabriela Gajanová hlásia zdravotné problémy, nemalo by im to zabrániť o finále na OH aspoň zabojovať“, dodáva Pupiš.
   Odborníci sa pozreli bližšie na harmonogramy športovej prípravy 23 športovcov s najvyšším potenciálom  pre štart v Tokiu. Takéto číslo robí z atletiky športový zväz s najvyšším potenciálom pre zastúpenie športovcov na olympijskej výprave.
   Hoci aktuálne má kráľovná športu potvrdenú len jednu olympijskú miestenku – Mateja Tótha s chôdzou na 50 km. Martin Pupiš dodáva, že atletika by mala mať v Tokiu minimálne dvojciferné zastúpenie, dokonca by sa mohla priblížiť šestnástke z Ria. „Z pohľadu zabezpečenia prípravy atléti neavizujú vážnejšie problémy, najmä ak počítame s tradičným zabezpečením istých účastníkov OH zo strany MŠVVaŠ. Situácii nepomohlo nepovolenie víkendového Elán mítingu regionálnym hygienikom, čo viacerým skomplikovalo kvalifikáciu na halové ME, ako aj OH.
   Cieľom atlétov na olympiáde bude minimálne jedno umiestnenie v prvej šestke a ďalšie umiestnenie do ôsmeho miesta. Veríme však, že z Tokia prinesieme aspoň jednu medailu,“ uzatvára Pupiš.
   Oponentúry odštartovali ešte začiatkom roka symbolicky s olympijským víťazom Matejom Tóthom. Každý realizačný tím si počas nich obhajuje svoj celoročný plán prípravy. Peniaze na športovú prípravu získané z Projektu podpory najúspešnejších športovcov musia byť využité účelovo a prejsť procesom viacstupňovej kontroly na športových zväzoch a v rezortných strediskách vrcholového športu.

Facebook Zdieľať
Skočiť na začiatok stránky