Navigácia

Víkendová žatva úspešných výsledkov pre Národné športové centrum priniesla aj miestenky na Olympijské hry v Tokiu

Hotová žatva úspechov! Počas uplynulého víkendu sa členovia Národného športového centra blysli, a to dokonca niekoľkokrát. Vybojovali bronzovú medailu z ME v lukostreľbe aj tri miestenky na OH Tokio. Celkovo tak máme kvalifikovaných štyroch športovcov. Tí sa pridajú k Barbore Mokošovej, ktorá získala vstupenku za športovú gymnastiku. Úspešná bola v sobotu aj kajakárka Jana Dukátová, ktorá si zaistila miesto v slovenskej reprezentácii.

Slovenský boxer a člen NŠC Andrej Csemez si vybojoval miestenku na olympijské hry do Tokia

Antalya 4. júna (TASR) - Slovenská lukostrelkyňa a členka NŠC Denisa Baránková získala miestenku na OH do Tokia.

Paríž 4. 6. 2021 (TASR) - Slovenský boxer a člen NŠC Andrej Csemez si vybojoval miestenku na olympijské hry do Tokia. Na európskej kvalifikácii v Paríži zdolal v nedeľu vo štvrťfinále strednej váhy (do 75 kg) Belgičana Lancelota Protona de la Chapella 5:0 na body a prienikom do semifinále si zabezpečil postup na OH.

Čunovo 5. 6. 2021 (TASR) - Sobotňajšie tretie kolo nominačných pretekov do vodnoslalomárskeho národného tímu prinieslo v bratislavskom Čunove reprezentačnú istotu pre Marka Mirgorodského (C1M), Martina Halčina (K1M) a Janu Dukátovú, členku NŠC (K1Ž).

Antalya 6. júna (TASR) - Slovenská lukostrelkyňa a členka NŠC Denisa Baránková získala bronzovú medailu na majstrovstvách Európy v tureckej Antalyi v disciplíne olympijský luk. V súboji o bronz zdolala Dánku Kirstine Andersenovú 6:2. Baránková získala pre Slovensko historicky prvú medailu na kontinentálnom šampionáte.

Hengelo 6. 6. 2021 (TASR) - Slovenská atlétka a členka NŠC Emma Zapletalová splnila na mítingu v holandskom Hengele limit na OH v Tokiu v behu na 400 m prekážok. Časom 55,29 sekundy prekonala potrebný čas o 11 stotín sekundy a obsadila štvrtú priečku.