V Bratislave sa opäť uskutoční konferencia pre stredoškolákov TEDx

  • Dátum: 10.02.2016
     Zaujímavé prednášky zaujímavých ľudí, workshopy i výstava mladých umelcov. To všetko pripravili najmä pre stredoškolákov organizátori druhého ročníka Konferencia TEDx, ktorá sa uskutoční v sobotu 27. februára 2016 v DK Zrkadlový háj v Bratislave-Petržalke.
     So svojimi poznatkami a skúsenosťami sa podelia viacerí inšpiratívni mladí ľudia, ktorí majú za sebou napríklad zostrojenie vesmírnej družice, vytvorenie sebestačného obytného modulu, vydanie v zahraničí ocenenej knihy o slovenských výšivkách či roky dobrovoľníckej činnosti aj na podporu onkologicky chorých pacientov.
     Výber rečníkov zodpovedá téme tohto ročníka, ktorými sú Onomatopoje. Netradičný názov a slovná hračka má predstavovať Slovensko plné potenciálu a hodnotného obsahu, ktoré na prvý pohľad možno nevidíme.
     Prihlasovací formulár i podrobný program podujatia nájdete na stránke http://youth.tedxbratislava.sk/.

      Konferencia TED (Technology, Entertainment, Design) vznikla v 80.-tych rokoch v Kalifornii, a netrvalo dlho, kým  sa pod heslom „Ideas worth spreading“ teda „Myšlienky hodné šírenia“ začala šíriť v Amerike a dnes už je známa po celom svete.
Horizont Európa HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku