Týždeň vedy a techniky opäť prinesie výnimočné podujatia, bude hlavne online

  • Foto: CVTI SR
  • Dátum: 27.10.2021

Ak vás zaujímajú vedecké objavy a chcete sa veľa dozvedieť, zúčastnite sa podujatí v rámci Týždňa vedy a techniky na Slovensku (TVT), ktorého osemnásty ročník sa začne 8. a potrvá do 14. novembra 2021. Celkovo prinesie desiatky prednášok, festivalov, workshopov a ďalšie podujatia po celom Slovensku.

logo CVTI SR

Keďže sa TVT koná počas tretej vlny pandémie koronavírusu, aj tentokrát sa forma prispôsobuje situácii. Väčšina podujatí bude preto opäť prebiehať online, takže ich môžete sledovať aj z pohodlia svojej obývačky. V mestách po celom Slovensku sa však budú konať aj špecifické akcie. Všetky aktuálne informácie nájdete aj prostredníctvom vytvorenej Facebook udalosti s názvom Týždeň vedy a techniky 2021.

Cieľom TVT je zlepšiť vnímanie vedy a techniky a spopularizovať ich v rámci spoločnosti. Podujatia realizované v rámci TVT sú určené hlavne žiakom základných a stredných škôl, ale aj mladým ľuďom, ktorých zapojenie do jednotlivých aktivít umožňuje vzbudiť záujem o štúdium vedeckých a technických disciplín.

V celkovom programe TVT figurujú podujatia nielen pre širokú, ale aj odbornú verejnosť, ktorá tak dostane možnosť ďalej prezentovať svoje aktivity a výsledky svojej činnosti. Aj pandémia koronavírusu totiž ukázala, že na Slovensku pracujú výnimoční vedci a vedkyne, ktorí pomáhajú krajine v ťažkej situácii. Vedecké a technické disciplíny sú veľmi dôležité nielen pre hospodársky či spoločenský pokrok, ale umožňujú napomáhať aj pri riešení celosvetových problémov a výziev.

Všetky sprievodné akcie tohtoročného Týždňa vedy a techniky na Slovensku nájdete na webe tyzdenvedy.sk v sekcii Podujatia TVTFiltrovať ich môžete podľa kraja, mesta, typu podujatia, dátumu či cieľovej skupiny.

Počas TVT sme pre všetkých záujemcov pripravili desiatky online, ale aj offline podujatí po celom území Slovenska. Centrum vedecko-technických informácií SR bude väčšinu svojich aktivít v rámci týždňa realizovať online (Príloha č. 1). Organizátori akcií v regiónoch ponúkajú rôzne spôsoby účasti, ktoré závisia od typu jednotlivých aktivít (Príloha č. 2 – výber podujatí).

Hlavnými organizátormi podujatia je MŠVVaŠ SR CVTI SR. Spoluorganizátorom je AMAVET. Partnermi podujatia sú Slovenské elektrárne EPSONMediálnymi partnermi sú VEDANADOSAH.skčasopis QuarkNextech Zážitkové centrum vedy Aurelium.

Horizont Európa HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku