Strieborný medailista Jakub Grigar na ministerstve školstva

  • Foto: MŠVVaŠ SR
  • Dátum: 13.09.2021

Na rezort školstva zavítal ďalší významný slovenský športovec a účastník olympijských hier. Jakub Grigar si vďaka skvelému výkonu vo vodnom slalome v disciplíne K1 z Tokia odniesol striebornú medailu. O podmienkach olympijských hier, ale aj blížiacich sa majstrovstvách sveta v kanoistike, ktoré sa budú konať na Slovensku, diskutoval rodák z Liptovského Mikuláša s ministrom školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislavom Gröhlingom a štátnym tajomníkom MŠVVaŠ SR pre šport Ivanom Husárom.

zľava štátny tajomník MŠVVaŠ SR pre šport Ivan Husár, Jakub Grigar, významný slovenský športovec a účastník olympijských hier a minister školstva Branislav Gröhling

Člen Teamu Slovakia vystúpil na Hrách XXXII. olympiády v Tokiu ako prvý slovenský kajakár na strieborný medailový stupienok. „Jakub Grigar predviedol v Tokiu skvelý výkon, na ktorý môže byť hrdý on aj celé Slovensko. Jeho úspech ma teší o to viac, že Jakub je členom ministerského Teamu Slovakia, cez ktorý podporujeme špičkových športovcov, ktorí nás reprezentujú doma i v zahraničí. Teší ma, že podpora vrcholového športu má význam a že títo talentovaní športovci reprezentujú Slovensko a zviditeľňujú ho na športovej mape Slovenska,“ priblížil minister školstva Branislav Gröhling.

Výkon mladého kajakára na hrách v Tokiu ocenil aj štátny tajomník pre šport. „Pred odchodom na olympijské hry som všetkým športovcom zaželal, aby podali taký výkon, za ktorý sa nebudú musieť sami pred sebou hanbiť. Som rád, že Jakub je jeden z tých, ktorí do toho dali maximum. Je nielen špičkový športovec, ale aj veľmi ľudský a príjemný človek. Držím mu palce v ďalšej kariére. Je to jeden z najväčších talentov v novodobej K1“, povedal po stretnutí Ivan Husár.

Okrem aktuálneho striebra sa slovenský reprezentant pýši aj striebornou medailou z Majstrovstiev sveta v Londýne z roku 2015, zlatou z ICF Junior v Krakowe z roku 2016, ktorú neskôr obhájil aj na domácej pôde. Pred dvomi rokmi získal zlato na K1 v európskom šampionáte do 23 rokov v Liptovskom Mikuláši. Okrem olympijských hier v Tokiu sa zúčastnil na olympiáde aj pred piatimi rokmi v Rio de Janeire. Umiestnil sa na piatej priečke.

Horizont Európa HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku