Štátny tajomník pre šport I. Husár sa stretol s prvým slovenským víťazom grandslamového turnaja

Vzácna návšteva. Na pôdu ministerstva školstva zavítal Filip Polášek, prvý Slovák, ktorý vyhral grandslamový turnaj v tenise. Úspešného tenistu prijal v utorok minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling spolu so štátnym tajomníkom MŠVVaŠ SR pre šport Ivanom Husárom.

Na pôdu ministerstva školstva zavítal Filip Polášek, prvý Slovák, ktorý vyhral grandslamový turnaj v tenise

Rezort školstva vďaka uvoľneniu pandemických opatrení privítal, po lyžiarke Petre Vlhovej, ďalšieho úspešného športovca. Filip Polášek tento rok vyhral so svojím kolegom z Chorvátska, Ivanom Dodigom, mužskú štvorhru grandslamového turnaja. Stal sa tak vôbec prvým Slovákom, ktorý zvíťazil v grandslamovom turnaji v austrálskom Melbourne.

"Verím, že profesionálny šport napriek súčasnému náročnému obdobiu, vyjde z tejto situácie posilnený, a bude naďalej tešiť svojich fanúšikov po celom svete," vyslovil v závere stretnutia štátny tajomník Ivan Husár.

Ivan Polášek, rodák zo Zvolena, sa venuje profesionálnemu tenisu od roku 2005. Špecializuje sa na štvorhru, v ktorej doteraz vyhral 11 turnajov na hlavnom okruhu ATP. V roku 2012 dosiahol na 20. pozíciu vo štvorhre v rebríčku ATP, v roku 2013 vo veku 27 rokov však istý čas musel prerušiť kariéru zo zdravotných dôvodov. Vo februári tohto roka sa mu podarilo získať ako prvému Slovákovi víťazstvo na grandslamovom turnaji.

 

Skočiť na začiatok stránky