Slovenskí vysokoškoláci zabojujú na európskom turnaji v e-športoch

Minister školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky Branislav Gröhling ocenil študentov, ktorí sa zúčastnili na Univerzitných Majstrovstvách SR (UNI MSR) v elektronických športoch. Ide o prestížne e-športové podujatie pre študentov slovenských vysokých škôl, ktoré predstavuje možnosť rozšíriť si teoretické poznatky v trendoch informačných technológií, zažiť aj ich praktické využitie a zvýšiť digitálnu gramotnosť.

minister školstva Branislav Gröhling

Tímová spolupráca, zodpovednosť, rýchle rozhodovanie, koordinácia a účinná komunikácia – toto všetko sú benefity, ktoré do sveta mladých ľudí prinášajú elektronické športy. Rezort školstva eviduje nárast záujmu univerzít o túto oblasť a vznik mnohých organizácií reprezentujúcich naše vysoké školy v turnajoch. Aj to bol dôvod, prečo ministerstvo školstva podporilo Univerzitné majstrovstvá SR v elektronických športoch – Letný semester 2021. Zároveň vďaka UNI MSR bude mať Slovensko reprezentáciu aj na medzinárodných univerzitných e-športových podujatiach.

Univerzitné Majstrovstvá SR v elektronických športoch, nad ktorými prijal záštitu minister školstva, sa uskutočnili 14. až 16. mája 2021. Vo finále sa nakoniec stretli úradujúci majstri ESTUBA zo Slovenskej technickej univerzity v Bratislave a EUBA Esports z Ekonomickej univerzity v Bratislave. Víťazom sa stal tím zo Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. V hre CS:GO sa stali víťazmi reprezentanti Comenius esport z Univerzity Komenského.

Skočiť na začiatok stránky