Navigácia

Podcast: Prečo si deti ubližujú sebapoškodzovaním? 1. časť

Výskumný ústav detskej psychológie a patopsychológie (VÚDPaP) prichádza s novým podcastom.

logo VÚDPaP

Upozorňujeme na to, že nasledujúci podcast obsahuje tému, ktorá  nie je vhodná pre osoby s traumou a pre citlivé povahy.

Po pandémii sa my, odborníci v oblasti duševného zdravia detí a mladých stretávame naozaj s nárastom sebapoškodzovania,“ hovorí psychologička Výskumného ústavu detskej psychológie a patopsychológie Mgr. Beáta Sedláčková. V podcaste hovorí, že kým pred pandémiou sa sebapoškodzovalo asi desať percent mladých ľudí, aktuálne čísla prudko stúpli a uvažuje sa až o štyridsiatich percentách. (zdroj www.mentalhealth.org.uk) Väčšina mladých ľudí  si pritom začína ubližovať vo veku 12 rokov, no sebapoškodzovanie sa neraz týka aj osemročných detí.

Podcast nájdete tu: Prečo si deti ubližujú sebapoškodzovaním? 1. časť » VÚDPaP (vudpap.sk)

Výskumný ústav detskej psychológie a patopsychológie (VÚDPaP) je priamo riadená príspevková organizácia Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Ako rezortné vedecko-výskumné pracovisko sa zameriava na riešenie otázok a aktuálnych potrieb vyplývajúcich z výchovno-vzdelávacej praxe z pohľadu psychologických vied. Zaoberá sa komplex­ným skúmaním psychického vývinu a osobnostného rozvoja detí v norme i patológii, skúma činitele a podmienky vývinu, možnosti jeho optimalizá­cie v rodine, škole i ďalších zariadeniach a inštitúciách, rozpracúva problematiku psychologickej starostlivosti o de­ti a realizuje výskumné projekty na národnej i medzinárodnej úrovni.


Facebook Zdieľať
Skočiť na začiatok stránky