Ministri pripravili darček pre všetky deti

Ministerstvo kultúry v spolupráci s ministerstvom školstva pri príležitosti Medzinárodného dňa detí prinášajú všetkým deťom v školách špeciálne divadelné predstavenia.

Šéf rezortu školstva zároveň prosí učiteľov, aby si predstavenia pozreli v škole, počas vyučovania

Dve ministerstvá sa spojili, aby prekvapili každé dieťa na Slovensku. Spoločne s troma štátnymi umeleckými inštitúciami pripravili online projekciu svojich predstavení a moderovaných koncertov. Tieto špeciálne predstavenia ponúknu tri zriaďované inštitúcie ministerstva kultúry - Slovenské národné divadlo, Štátny komorný orchester Žilina a Slovenská filharmónia.

Na online platforme pre túto príležitosť bude 1. júna 2021 od 11. hodiny prístupný špeciálne umelecký program určený pre deti. Následne od 12. hodiny si už bude možné kedykoľvek počas zvyšku dňa tieto programy pozrieť.

Slovenské národné divadlo uvedie činohernú hudobnú rozprávku Pavla Dobšinského Mechúrik-Koščúrik v úprave a réžii Juraja Bielika a Antona Korenčiho.

Odkaz: https://www.youtube.com/watch?v=xvm7VaT3Xno

Štátny komorný orchester Žilina odohrá skrátenú verziu známej opery Wolfganga Amadea Mozarta Bastien a Bastienka pod taktovkou dirigenta Daniela Simandla s obľúbeným moderátorom Martinom Vanekom a s áriami preloženými do slovenčiny.

Odkaz: https://youtu.be/FaANr2m8J70

            https://www.facebook.com/skozilina

 

A Slovenská filharmónia prinesie orchestrálnu suitu Modesta Petroviča Musorgského Obrázky z výstavy pod taktovkou dirigenta Lukáša Pohůnka a s obľúbeným moderátorom Martinom Vanekom.

Odkaz: https://stream.filharmonia.sk/video/?v=KS202106011100

            https://www.facebook.com/SlovakPhilharmonic

 

Chcela by som zablahoželať deťom k ich dnešnému Medzinárodnému dňu detí. Verím, že si tento deň ako aj naše online predstavenia užijú. Budeme zároveň veľmi radi, keď ich zážitok z týchto predstavení inšpiruje na cestu za kultúrou aj osobne,” povedala ministerka kultúry Natália Milanová.

Šéf rezortu školstva zároveň prosí učiteľov, aby si predstavenia pozreli v škole, počas vyučovania. „Ja som sa na Deň detí v detstve tešil, pretože sme vždy dostali darček, neskúšali nás a takisto sme sa ani nemuseli učiť. Preto sme takýto deň pripravili aj pre vás. Užite si dnešný deň, nech je len váš,“ odkázal všetkým deťom minister školstva Branislav Gröhling.


Facebook Zdieľať
Skočiť na začiatok stránky