Majstrovstvá Slovenska vo floristike sa zavŕšili výnimočnými úspechmi najlepších stredoškolákov v Piešťanoch

Slovenská asociácia kvetinárov a floristov v Piešťanoch zrealizovala v septembri tradičnú celoštátnu súťaž stredoškolákov vo floristike.

logo ŠIOV

28. ročník súťaže vo viazaní a aranžovaní kvetov s medzinárodnou účasťou VICTORIA REGIA 2021 sa uskutočnil 23.septembra. Pred 12 rokmi sa súťaž zaradila do systému súťaží stredných škôl v odborných zručnostiach Skill Slovakia s motiváciou žiakov pre postup víťazov na medzinárodnú súťaž v odborných zručnostiach EuroSkills.

Národná súťaž vo viazaní a aranžovaní kvetov sa tento rok niesla pod spoločnou témou: „Stretnutie priateľov“, ktorú žiaci zvládli bravúrne. Preukázali kreativitu a obdivuhodnú invenciu vo floristike a viazaní rôznych kvetov a aplikácií do väzby. Profesionáli v tomto roku súťažili v medzinárodnej súťaži Visegrad Oasis cup. Pre kategóriu záhradnícke školy osobitné zaujímavé a kreatívne témy boli: Vyšehradská lavička - priestorová dekorácia do exteriéru, Babie leto – kytica a treťou úlohou bola tajná práca, ktorej zadanie sa súťažiaci dozvedeli až priamo na mieste súťaže. Celkom sa zúčastnilo súťaže kategórie stredných odborných škôl 11 žiakov zo štyroch stredných škôl SR. Víťazi boli oceňovaní od prvého po tretie miesto.   

Víťazmi v hlavnej téme: Stretnutie priateľov sú:

1. miesto Andrej Špigura, 2. miesto Aneta Palšovičová a 3. miesto Dušan Pavúr všetci sú žiakmi Spojenej školy Rakovice, org. zložky Strednej odbornej školy záhradníckej, Piešťany.   

Vyhlasovateľom súťaže je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR  a metodickým gestorom je Štátnym inštitútom odborného vzdelávania, odbor FG, SCCF a podpory smerovania mládeže. Podujatie odborne podporujú profesionálni odborníci z praxe Ing. Marek Spevák a Ing. Eva Stručková pod garanciou Slovenskej asociácie kvetinárov a floristov a ďalšími partnermi z hospodárskej praxe, podporou mesta Piešťany a Trnavského samosprávneho kraja.            

 

 


Facebook Zdieľať
Skočiť na začiatok stránky