Členovia

Predsedníčka výboru:

  • MARTINA LUBYOVÁ - Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR, kami@minedu.sk

Tajomník výboru:

Členky a členovia podľa čl. 4 ods. 4 štatútu:

  • MARTINA LUBYOVÁ - Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR
  • ZUZANA HLAVÁČIKOVÁ - Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR
  • KATARÍNA ONDRÁŠOVÁ - Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR
  • BARBARA ILLKOVÁ - Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR
  • OĽGA PIETRUCHOVÁ - Ministerstvo práce, soc. vecí a rodiny SR
  • JANA KVIEČINSKÁ - Ministerstvo spravodlivosti SR                                 
  • ZUZANA SLEZÁKOVÁ - Ministerstvo zdravotníctva SR
  • ANTON KULICH - Ministerstvo vnútra SR
  • ZORA TURANCOVÁ - Ministerstvo kultúry SR
  • ALENA KOTVANOVÁ - Úrad splnomocnenca vlády SR pre národnostné menšiny
  • BARBORA VANĚK - Úrad splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity
  • MÁRIA MILKOVÁ - Úrad splnomocnenca vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti
  • TOMÁŠ FÖLDES - Slovenské národné stredisko pre ľudské práva
  • RADKA BABEĽOVÁ -  Kancelária verejného ochrancu práv
  • MÁRIA GREBEŇOVÁ-LACZOVÁ - Rozhlas a televízia Slovenska

Členky a členovia podľa čl. 4 ods. 5 štatútu:

  • TIBOR TÓTH - Výbor pre národnostné menšiny a etnické skupiny
  • PETER GURÁŇ - Rada vlády SR pre práva seniorov a prispôsobovanie verejných politík procesu starnutia populácie                                                                          
  • IVAN ŠTUBŇA - Výbor pre osoby so zdravotným postihnutím
  • VIERA PETRÁŠOVÁ - Výbor pre rodovú rovnosť
  • ZUZANA ČAČOVÁ - Výbor pre deti a mládež
  • ANDREJ KURUC - Výbor pre práva lesieb, gejov, bisexuálnych, transrodových a intersexuálnych osôb
  • DOMINIKA ĎURANOVÁ - Výbor pre predchádzanie a elimináciu rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatných foriem intolerancie

Členky a členovia podľa čl. 4 ods. 6 štatútu:

  • LUCIA BERDISOVÁ - Trnavská univerzita, PF - Katedra ústavného práva
  • LUCIA MOKRÁ - Univerzita Komenského v Bratislave - Fakulta sociálnych a ekonomických vied

Stále prizývané zástupkyne/stáli prizývaní zástupcovia podľa čl. 4 ods. 7 štatútu:

  • Nominovaný zástupca Výboru Národnej rady SR pre ľudské práva a národnostné menšiny
  • PÉTER VÖRÖS - Výbor Národnej rady SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport
  • ANNA LABÁTOVÁ - Združenie miest a obcí Slovenska
  • VIERA JURÍKOVÁ - Združenie samosprávnych krajov
  • DANIELA DROBNÁ - Únia miest Slovenska
  • MARIÁN FILČÍK - tajomník Rady vlády SR pre ľudské práva, národnostné menšiny a rodovú rovnosť

Dátum poslednej aktualizácie: 06.03.2019
HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku