» Aktuality » Slovenskí matematici priniesli z Chiang Mai medaily

Slovenskí matematici priniesli z Chiang Mai medaily

19.08.2015
Slovenskí matematici priniesli z Chiang Mai medaily
     Dve strieborné a tri bronzové medaily – s takýmto úspechom sa vrátili slovenskí stredoškoláci z 56. ročníka Medzinárodnej matematickej olympiády (IMO) v thajskom meste Chiang Mai. V neoficiálnom hodnotení zúčastnených krajín sa Slovensko umiestnilo na 33. mieste spomedzi 104 krajín.
     Matematickej olympiády sa tento rok zúčastnil rekordný počet 577 študentov stredných škôl zo 104 krajín sveta. Študenti riešili počas dvoch dní dve trojice úloh, za každú úlohu bolo možné získať najviac 7 bodov. Absolútnym víťazom IMO s plným počtom bodov sa stal Zhuo Yun (Alex) Song z Kanady. Medzi Slovákmi sa najlepšie darilo Bui Truc Lamovi z bratislavského gymnázia na Grösslingovej ul., ktorý vyriešil až štyri úlohy a od zisku zlata ho delil jediný bod. Druhú striebornú medailu získal Eduard Batmendijn z Cirkevného gymnázia v Starej Ľubovni, na bronzovej priečke sa umiestnila trojica Patrik Bak zo sobranovského Gymnázia Kpt. Nálepku, Zhen Ning Dávid Liu z bratislavského Gymnázia Jura Hronca a Samuel Sládek z Gymnázia A. Bernoláka v Námestove.
      Výborné umiestnenie získalo aj Slovensko. V neoficiálnom hodnotení krajín sa umiestnilo so ziskom 97 bodov na 33. mieste, čo je najlepší výsledok od roku 2006. V rámci krajín EÚ sme sa zaradili na 10. miesto. Kompletné výsledky a štatistiky nájdete na internetovej stránke http://imo-official.org.