» Aktuality » Riaditeľ ŠPÚ Ľudovít Hajduk prijal zástupcu OSN vo Viedni Martina Nesirkyho

Riaditeľ ŠPÚ Ľudovít Hajduk prijal zástupcu OSN vo Viedni Martina Nesirkyho

07.02.2017
Riaditeľ ŠPÚ Ľudovít Hajduk prijal zástupcu OSN vo Viedni Martina Nesirkyho
     Riaditeľ Štátneho pedagogického ústavu Ľudovít Hajduk sa dohodol s riaditeľom Informačnej služby OSN vo Viedni (United Nations Information Service) Martinom Nesirkym na ďalšej spolupráci v oblasti podpory ochrany ľudských práv. 
     Spolupráca ŠPÚ a Úradu OSN vo Viedni sa začala v novembri minulého roka spoločným workshopom pre učiteľov všeobecno-vzdelávacích predmetov vo vyššom strednom vzdelávaní zo Slovenska. Vzdelávacia aktivita na tému Výučba o Organizácii Spojených národov a cieľoch trvalo udržateľného rozvoja  bola organizovaná Štátnym pedagogickým ústavom v spolupráci s Informačným servisom Organizácie Spojených národov vo Viedni a Úradom vysokého komisára OSN pre utečencov so sídlom v Rakúsku. 
      „S pánom riaditeľom sme sa dohodli, že budeme pokračovať v našej spolupráci  pri príprave workshopu  pre učiteľov tento rok v máji a aj prostredníctvom projektu celosvetovej kampane Spolu (Together). Spolu s riaditeľom UNIS pánom Nesirkym sme predrokovali aj možnosti ďalšej spolupráce v oblasti ochrany ľudských práv, vrátane prevencie proti radikalizácii, narastaniu extrémizmu a xenofóbie, napríklad v rámci projektu Slovenskej a českej  regionálnej akadémie - Inkluzívne a demokratické školské prostredie pre všetkých“, uviedol po rokovaní riaditeľ ŠPÚ Ľudovít Hajduk.