» Aktuality » Otvorenie 13. edície súťaže Global Management Challenge

Otvorenie 13. edície súťaže Global Management Challenge

13.11.2014
Otvorenie 13. edície súťaže Global Management Challenge
     Práve dnes 13. novembra 2014 dostanú súťažné tímy najväčšej manažérskej súťaže na svete v riadení virtuálnych firiem Global Management Challenge prvé pokyny na rozhodovanie.
     Z dvoch kôl postúpi osem finalistov, ktorí sa v marci v národnom finále stretnú a zabojujú nie len o postup do svetového finále, ale i o rad hodnotných cien. Tou prvou je bezplatné štúdium MBA pre všetkých členov tímu na Vysokej škole manažmentu/City University of Seattle.
      V minulom roku obsadil slovenský tím vo svetovom finále v ruskom Soči v silnej medzinárodnej konkurencii 3. miesto, v predminulom roku v Bukurešti 6. miesto.
Nová edícia súťaže bola formálne otvorená už včera v stredu 12. novembra slávnostným otvorením v hoteli Radisson Blu Carlton v Bratislave. Zúčastnili sa na nej zástupcovia organizátora aj partnerov súťaže, ale aj víťazi minuloročnej edície. Súťažiaci tu mali unikátnu možnosť na stretnutia a výmenu skúseností.
      Na Slovensku sa do súťaže v tomto roku zaregistrovalo celkom 33 tímov. Z prvého kola postúpi 24 tímov, ktoré už budú hrať o priamy postup do národného finále, ktoré sa bude konať dňa 19. marca 2015 v priestoroch Vysokej školy manažmentu.
      Víťaz národného finále bude vyhlásený na slávnostnom večere dňa 26. marca 2015.
      Súťaž na Slovensku už 4. rok organizuje Vysoká škola finanční a správní a.s. Praha. Cenu poskytuje hlavný partner súťaže Vysoká škola manažmentu/City University of Seattle.
      Aj svetové finále organizuje v tomto roku Vysoká škola finanční a správní a bude sa konať v dňoch 21. - 23. apríla 2015 v Prahe.
      Záštitu nad slovenskou edíciou súťaže prevzali Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky a Hlavné mesto SR Bratislava.
 
      Súťaž Global Management Challenge overuje teoretické i praktické manažérske schopnosti študentov a súčasne ich učí niesť aj dôsledky svojich rozhodnutí. Iba na rozhodnutí súťažiacich záleží, či virtuálna firma, ktorú riadia, uspeje na vybraných trhoch. Jednou z hlavných predností súťaže je spolupráca študentov s prestížnymi firmami, ktoré sa do súťaže zapájajú nielen ako partneri ale aj ako patróni tímov. Firmy poskytujú súťažiacim odbornú pomoc a zasvecujú ich do princípov fungovania a riadenia organizácie, samotné rozhodnutia sú už ale len na súťažiacich študentoch.

Viac informácií: http://www.vsfs.cz/gmcsk/