» Aktuality » Národné športové centrum ocenilo svojich najlepších športovcov a ich trénerov za rok 2015

Národné športové centrum ocenilo svojich najlepších športovcov a ich trénerov za rok 2015

07.12.2015
Národné športové centrum ocenilo svojich najlepších športovcov a ich trénerov za rok 2015     Šermiareň ŠH Mladosť na Trnavskej ulici v Bratislave patrila 4. decembra 2015 od štrnástej hodiny aktérom a hosťom slávnostného aktu vyhlásenia úspešných športovcov Národného športového centra ako priamo riadenej organizácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a ich trénerov príslušného kalendárneho roka.
     Išlo teda predovšetkým o tých úspešných reprezentantov, ktorí sa presadili a získali úspechy na vrcholných medzinárodných športových fórach a dôstojne reprezentovali Slovenskú republiku.
     Medzi hosťami nechýbali zástupcovia MŠVVaŠ SR, SOV, VŠC Dukla Banská Bystrica, FTVŠ, SAUŠ, ADA SR, SZTK, zástupcovia športových zväzov a športových klubov SR i zástupcovia obrazových a tlačových médií.
     "Tento rok je jeden z najúspešnejších v histórii NŠC. Máme 21 medailí z najvýznamnejších podujatí a všetko od športovcov do 23 rokov", povedal počas oceňovania Boris Čavajda, riaditeľ NŠC, ktorý ocenenia športovcom i trénerom udeľoval.
     "V roku 2013 sme začali realizovať reformy v prospech športu a zamerali sme sa na výraznejšiu podporu mládežníckych reprezentantov, identifikáciu talentov, ale aj projekty v oblasti telesnej výchovy. Dnes po necelých troch rokoch sme začali dosahovať výsledky práve s novými tvárami športovcov. Výrazné úspechy zaznamenali  Klaudia Medlová, Zuzana Stromková, Viliam Tankó, Jakub Grigar, Michaela Haššová, Marko Mirgorodský či hokejová 20tka", zdôraznil riaditeľ NŠC.
      Laureátmi ocenení sa stali športovci trinástich športových odvetví (atletika, box, zápasenie, džudo, taekwondo, plážový volejbal, plávanie, triatlon, vodný slalom, biatlon, bežecké lyžovanie, snoubording, akrobatické lyžovanie). V ovzduší príjemnej atmosféry bolo ocenených spolu 27 športovcov a 20 trénerov, aj keď si niektorí z nich práve z dôvodov reprezentácie v zahraničí nemohli prevziať ocenenia osobne. Vtipné videopozdravy od nich boli akiste milou náhradou a adekvátnym spestrením programu a vydareného popoludnia.
 
Cenu si prevzali títo športovci:

Atletika: Lucia Hrivnák Klocová (800 m, 1500 m), Michaela Pešková (400 m prek.), Alexandra Bezeková (100 m), Matúš Bubeník (skok do výšky), Lucia Mokrášová (sedemboj), Iveta Putalová (400 m)

Box: Viliam Tankó (do 52 kg), Ján Kuruc (nad 74 kg), Filip Mészároš (do 52 kg)

Zápasenie: Jozef Jaloviar (voľný štýl, do 97 kg)

Džudo: Miroslav Kopiš (do 81 kg)

Taekwondo: David Sajko, Adrián Angyal

Plážový volejbal: Natália Dubovcová - Dominika Nestarcová

Plávanie: Barbora Mišendová (50, 100 m mot.), Andrea Podmaníková (100 m prsia), Richard Nagy (400 a 1500 m v.sp., 400 m p.p.)

Triatlon: Richard Varga (triatlon, akvatlon, ocenenie prevzal manažér Michal Varga)

Vodný slalom: Michaela Haššová (K1, 3xK1), Jakub Grigar (K1, 3xK1), Marko Mirgorodský (C1), Jana Dukátová (K1, 3xK1)

Biatlon: Pavlína Fialková

Bežecké lyžovanie: Alena Procházková (šprint)

Snoubording: Klaudia Medlová (unikátny skok)

Akrobatické lyžovanie: Zuzana Stromková (slopestyle)