» Aktuality » Ministerstvo školstva posiela vysokým školám 20 miliónov eur

Ministerstvo školstva posiela vysokým školám 20 miliónov eur

23.02.2016
Ministerstvo školstva posiela vysokým školám 20 miliónov eur
     Suma 20 miliónov eur odíde v týchto dňoch verejným vysokým školám. Je určená na dofinancovanie vzdelávacej a výskumnej činnosti. Úprava bežnej dotácie o túto sumu je zazmluvnená dodatkom č. 2 pre verejné vysoké školy.
     Tieto dodatky sú k dnešnému dňu podpísané obidvoma zmluvnými stranami, teda rektormi verejných vysokých škôl, aj ministrom školstva, vedy, výskumu a športu SR Jurajom Draxlerom.
     „Na tejto finančnej injekcii sme sa dohodli ešte v minulom roku a som rád, že tak napĺňame džentlmenskú dohodu s ministerstvom financií, že zvýšené príjmy štátneho rozpočtu idú predovšetkým na školstvo,“ povedal šéf rezortu.
     Rozdelenie pre jednotlivé verejné vysoké školy bolo vykonané v súlade s metodikou na základe výkonových parametrov vo vzdelávacej a výskumnej činnosti úmerne rozpisu dotácií zo začiatku roka 2016.
     Rezort školstva zároveň zvyšuje objem financií aj na rekonštrukcie budov a  vyšší objem prostriedkov smeruje aj do regionálneho školstva. Konkrétne 10 miliónov eur je vyčlenených na vybavenie a rekonštrukciu telocviční a po minuloročnom prvom stupni, dostanú aj žiaci druhého stupňa príspevok na nákup učebníc angličtiny – celkovo vo výške viac ako dva milióny eur.