» Aktuality » Ministerstvo školstva je pripravené podporiť športovú reprezentáciu v biatlone v Osrblí

Ministerstvo školstva je pripravené podporiť športovú reprezentáciu v biatlone v Osrblí

15.06.2011

     Sumou 1 300 000 eur je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky pripravené podporiť organizáciu majstrovstiev Európy v biatlone, ktoré by sa mali konať v dňoch 26. januára - 5. februára 2012 v Osrblí. Zo svojej rozpočtovej kapitoly v roku 2011 by malo vyčleniť uvedenú sumu na dobudovanie športových objektov v Osrblí, a to pre potreby zabezpečenia podujatia.
    Tomuto rozhodnutiu predchádzali viaceré rokovania, ktoré sa konali medzi ministerstvom a predstaviteľmi Slovenského zväzu biatlonu v mesiacoch marec až máj 2011. Nevyhnutnou podmienkou udelenia štátnej podpory musia byť však Slovenským zväzom biatlonu poskytnuté písomné garancie, že zabezpečí organizáciu predmetného podujatia v danom čase, v súlade s požadovanými medzinárodnými štandardmi a zároveň budú dobudované športové objekty.
    Po uskutočnení majstrovstiev má areál slúžiť na účely súťaženia a tréningového procesu členov nielen seniorskej, ale i mládežníckych štátnych reprezentácií, a to za prevádzkových podmienok, ktoré budú v súlade s verejným záujmom.  

Bratislava 15. jún 2011