» Aktuality » Minister Dušan Čaplovič sa zúčastnil na otvorení letnej Univerziády 2012

Minister Dušan Čaplovič sa zúčastnil na otvorení letnej Univerziády 2012

18.06.2012

     Dnes 18. júna 2012 sa za účasti ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Dušana Čaploviča uskutočnilo slávnostné otvorenie letnej časti III. Univerziády Slovenskej republiky. Otvárací ceremoniál sa konal v Športovej hale prof. Rovného na pôde Fakulty telesnej výchovy a športu UK v Bratislave.
     "Keď v roku 1919 vznikla Univerzita Komenského, súčasne s ňou sa začal rozvíjať aj vysokoškolský šport. Športové aktivity budeme aj v budúcnosti podporovať. Mládežnícky šport, regionálny šport, univerzitný šport je to najdôležitejšie, čo zo strany rezortu môžeme podporovať," uviedol minister Dušan Čaplovič vo svojom príhovore.
     Najväčšie tohtoročné domáce podujatie pre vysokoškolákov, ktorého organizátorom je Fakulta telesnej výchovy a športu UK v Bratislave, potrvá do soboty 23. júna 2012. Určené je pre študentov všetkých foriem vysokoškolského štúdia do 28 rokov a študentov maturitného ročníka stredných škôl. Súťažiť sa bude v 14 športových disciplínach.
     Letná univerziáda sa dnes začne futbalovým a hádzanárskym zápasom a tenisom. V ďalších dňoch bude pokračovať plávaním, atletikou, športovým aerobikom či volejbalom.
Fotogaléria 
Videozáznam

Bratislava 18. júna 2012