Navigácia

Jarné prázdniny kreatívne? Pripravili ich v tvorivej dielni

Jarné prázdniny pred dverami a doma máte tvorivého školáka? Tak v tom prípade znie jarný denný tábor v kreatívnej dielni ako dobrý voľnočasový plán. Žiaci si vyskúšajú jednoduché programovanie, použitie laserového vyrezávača aj 3D modelovanie. Jednoducho príležitosť, ktorá im ukáže čo všetko s technológiami dokážu. A na začiatok nemusia byť ani vyštudovaní programátori či elektrotechnici.

logo CVTI SR

Kreatívna dielňa Fablab, Centra vedecko-technických informácií SR (CVTI SR) má bohatý program jarného prázdninového tábora pripravený už teraz.

V kreatívnej dielni Fablab, CVTI SR si s technológiami „potyká“ žiak, študent, podnikateľ aj energický dôchodca. Aktuálne takúto príležitosť pripravujú pre žiakov základných škôlod 11 rokov.

Využijú na to jarné prázdniny. Konkrétne sa denný tábor uskutoční v termíne od 2. do 4. marca 2022.

„Musíme samozrejme prihliadnuť aj súčasnú pandemickú situáciu. Veríme, však, že sa bude vyvíjať priaznivo a my u nás privítame detských zvedavých nadšencov techniky. Práve z dôvodu opatrení je kapacita počtu detí limitovaná na 10 - 15 účastníkov,“ konkretizuje Terézia Kaliňáková z Fablab, CVTI SR.

Ako spomenula, vytvárať sa budú napríklad vlastné 3D modely na voľne dostupných softvéroch. Bude sa vypaľovať do dreva. Pomocou micro:bitu sa bude vyrábať gitara. No a skladať sa bude aj vlastné autíčko. Práca s technológiami deťom ukáže, že aj oni dokážu byť v tomto smere tvorivé, praktické a najmä, že to dokážu.

„Tábor je bezplatný, no úplne, ako sa hovorí zadarmo, to nebude. Vstupenkou sa pre žiakov stane ich obľúbená kniha. Ak by rodičia či samotní žiaci mali otázky, spokojne nás vo Fablabe môžu kontaktovať. Tešíme sa na tvorivosť každého účastníka,“ uzavrela Kaliňáková.

Podrobné informácie k dennému táboru sú k dispozícii aj na webovej stránke Fablabu.

Jarný denný tábor je pripravený ako aktivita medzinárodného projektu RoboCoop. CVTI SR je tu súčasťou nadnárodného partnerského konzorcia. Projekt spája žiakov, študentov, ale aj inovatívnych učiteľov v oblasti takzvaných STEM, čo znamená prírodných vied, techniky, inžinierstva a matematiky. Projekt má zaviesť robotické témy do vzdelávacích osnov prevažne na stredoškolskej úrovni.


Facebook Zdieľať
Skočiť na začiatok stránky