Navigácia

Podcast: Rozvoj akceptácie rozmanitosti prostredníctvom vzťahovej a sexuálnej výchovy

Výskumný ústav detskej psychológie a patopsychológie (VÚDPaP) prichádza s novým podcastom.

logo VÚDPaP

V podcaste Odborne na slovíčko pokračujeme v téme, ktorá sa týka LGBTI+ ľudí a dnes sa dozviete, čo znamená vzťahová a sexuálna výchova a ako môžu pedagogickí a odborní zamestnanci zvýšiť akceptáciu rôznorodých skupín či už na samotnej pôde školy, ale i v komunikácii s rodičmi detí a žiakov. Zistíte, akú výchovnú rolu má rodina a škola v téme vzťahov a sexuality, ale aj námety ako môžeme skvalitniť takéto vzdelávanie v edukačnom a poradenskom procese. Hostkou bude MgA. Radka Mikšík, ktorá pôsobila ako interná expertka vo Výskumnom ústave detskej psychológie a patopsychológie, a zároveň je lektorkou vzťahovej a sexuálnej výchovy v organizácii inTYMYta.

Bližšie informácie o transrodovej identite a rodovo rozmanitých v edukačnom a poradenskom procese sa dozviete v odbornom postupe:
Deti a mladí ľudia s transrodovou identitou a rodovo rozmanití v edukačnom aj poradenskom procese

Bližšie informácie o deťoch a mladých ľuďoch, ktorí sa identifikujú ako gejovia, lesby a bisexuáli, v edukačnom a poradenskom procese sa dozviete v odbornom postupe: Deti a mladí ľudia, ktorí sa identifikujú ako gejovia, lesby a bisexuáli, vedukačnom a poradenskom procese.

Podcast nájdete tu: Rozvoj akceptácie rozmanitosti prostredníctvom vzťahovej a sexuálnej výchovy » VÚDPaP (vudpap.sk)

Výskumný ústav detskej psychológie a patopsychológie (VÚDPaP) je priamo riadená príspevková organizácia Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Ako rezortné vedecko-výskumné pracovisko sa zameriava na riešenie otázok a aktuálnych potrieb vyplývajúcich z výchovno-vzdelávacej praxe z pohľadu psychologických vied. Zaoberá sa komplex­ným skúmaním psychického vývinu a osobnostného rozvoja detí v norme i patológii, skúma činitele a podmienky vývinu, možnosti jeho optimalizá­cie v rodine, škole i ďalších zariadeniach a inštitúciách, rozpracúva problematiku psychologickej starostlivosti o de­ti a realizuje výskumné projekty na národnej i medzinárodnej úrovni.


Facebook Zdieľať
Skočiť na začiatok stránky