Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej Republiky
Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej Republiky
Stromová 1, 813 30
Bratislava
Tel. +421 2/59374111
e-mail: info@minedu.sk

Začal sa najväčší veľtrh vzdelávania, práce a cestovania na Slovensku

06.10.2009

     Široké spektrum informácií o vzdelávaní, práci a cestovaní môžu nájsť záujemcovia o štúdium, študenti a absolventi stredných a vysokých škôl na v poradí už 13. ročníku veľtrhu Akadémia a 11. ročníku veľtrhu Vapac.

    Podpredseda vlády a minister školstva SR Ján Mikolaj dnes tento najväčší študentský veľtrh na Slovensku slávnostne otvoril. V rámci svojho príhovoru privítal a pozdravil zvlášť zástupcov zahraničných univerzít a vysokých škôl. „Verím, že aj tento ročník sa bude tešiť vysokej návštevnosti rovnako ako po minulé roky a mladým ľuďom poskytne príležitosť zorientovať sa na trhu vzdelávania, ako aj práce a zamestnania."

    V jednotlivých sekciách vystavovatelia predstavujú možnosti štúdia na vysokých školách na Slovensku, štúdium v rámci celoživotného vzdelávania - doplňujúce štúdium, kurzy, rekvalifikácie a pod., štúdium v zahraničí, pracovné príležitosti, stáže, študijné pobyty, jazykové kurzy. Veľtrhy sa konajú v dňoch 6. - 8. októbra 2009 v Sibamac aréne Národného tenisového centra v Bratislave. Viac informácií o veľtrhu na www.akademiavapac.sk.

 Fotogaléria

Bratislava 6. októbra 2009