Športová reprezentácia Slovenskej republiky

Ema Kapustová vo vytrvalostných pretekoch získala bronzovú medailu
27.02.2021

Slovenská biatlonistka Ema Kapustová získala v sobotných individuálnych pretekoch kadetiek na 10 km na majstrovstvách sveta juniorov bronzovú medailu. V rakúskom Obertilliach predviedla čistú streľbu, za víťazkou Jeanne Richardovou z Francúzska zaostala o 1:03,1 minúty. Striebro si vybojovala Slovinka Lena Repincová (+32,7 s).
20190127_biatlon_msj_kadetz02588858

Filip Polášek s Ivanom Dodigom vyhrali Australian Open
21.2.2021

Slovenský tenista Filip Polášek získal v nedeľu prvý grandslamový titul v kariére, keď po boku Chorváta Ivana Dodiga triumfoval na Australian Open. Vo finále štvorhry zdolali ako nasadené deviatky obhajcov trofeje Američana Rajeeva Rama s Britom Joeom Salisburym 6:3, 6:4. Polášek sa stal prvým slovenským mužským grandslamovým šampiónom v histórii.

Australian_Open_Tennis321355761668

Adam Žampa v obrovskom slalome v top desať
19.2.2021

Adam Žampa dosiahol životný výsledok na majstrovstvách sveta. V Cortine d'Ampezzo obsadil v piatkovom obrovskom slalome ôsme miesto, keď za víťazným Francúzom Mathieum Faivrem zaostal o 2,48 sekundy.

Link na celý článok

Italy_Alpine_Skiing_Worlds317793761413

Petra Vlhová získala striebro, je vicemajsterka sveta
18.02.2021

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová počas slalomu v alpskej kombinácii žien na majstrovstvách sveta v alpskom lyžovaní v talianskom stredisku Cortina d'Ampezzo 15. februára 2021 získala svoju druhú striebornú medailu. V pondelňajšej alpskej kombinácii obsadila druhé miesto o 86 stotín sekundy za víťaznou Američankou Mikaelou Shiffrinovou. Tretia skončila Švajčiarka Michelle Gisinová (+0,89 s).

petra foto repre Italy_Alpine_Skiing_Worlds308582760136 (1)Italy_Alpine_Skiing_Worlds308434760102

HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku