Európsky týždeň mládeže 2017

  • Dátum: 03.05.2017
Oslávme Európsky týždeň mládeže 2017!

Od roku 2003 predstavuje Európsky týždeň mládeže príležitosť pre mladých ľudí zapojiť sa do politiky EÚ zdieľaním svojich názorov a informovaním sa o možnostiach, ktoré im ponúkajú európske programy.

Od 1. do 7. mája sa tento rok v celej Európe uskutočňujú stovky podujatí s cieľom informovať mladých ľudí o rôznych možnostiach mobility v rámci EÚ v témach inklúzia, demokracia a aktívne občianstvo.

Európsky týždeň mládeže je súčasťou osláv 30. výročia programu Erasmus+ , preto sa tento týždeň zameria aj na vysvetlenie ďalších príležitostí programu Erasmus+ ako podpora solidarity cez novo vytvorený Európsky zbor solidarity.

Aktívna účasť, solidarita a inovatívne myslenie vytvárajú budúcnosť Európy. Pod sloganom "Shape it, move it, be it", 33 krajín zapojených do programu Erasmus + organizuje konferencie, workshopy a outdoorové aktivity.

V celej Európe sú mladí ľudia vyzvaní, aby sa postavili, spojili svoje ruky a vytvorili ľudskú reťaz ako prejav svojej solidarity a odhodlanie pokračovať v budovaní inkluzívnej a rozmanitej EÚ.

Odfoťte svoju ľudskú reťaz a zdieľajte na sociálnych sieťach pomocou hashtag #youthweek a #EuSolidarityCorps.

Slovenské podujatia organizované v rámci Európskeho týždňa mládeže v meste Trenčín a Prešov nájdete tu: http://ec.europa.eu/youth/week/slovakia

Nenechajte si ujsť túto šancu!
Horizont Európa HORIZONT 2020 Múzeum školstva a predagogiky v Bratislave Múzeum špeciálneho školstva v Levoči Ministerstvo školstva na facebooku