COVID info - ŠPORT


paragAktuálna legislatíva

 


Vyhláška ÚVZ SR - hromadné podujatia
Vyhláška ÚVS SR - prevádzky
Vyhláška ÚVZ SR - vstup na územie SR

 

Dôležitá informácia

Aktuálne informácie ohľadom možnosti vykonávania športu a účasti divákov na tribúnach nájdete TU.

Od 12. januára 2022 platí, že je možné využívať vnútorné aj vonkajšie športovíská za účelom tréningovej činnosti v režime OP.

Hromadné podujatia (tréning/zápas na vnútornom alebo vonkajšom športovisku) osôb do 18 rokov veku je možné usporiadať aj v režime OTP. (Deti od 0 do 12 rokov a 2 mesiacov sa považujú za kompletne zaočkované, čiže nepotrebujú test, avšak deti od 12 do 18 rokov veku test potrebujú - 48h Ag, 72h PCR / LAMP).

Tréneri, rozhodcovia a iné osoby nad 18 rokov podieľajúce usporiadaní hromadného podujatia(zápasu/tréningu) v režime OTP nemusia byť zaočkované, avšak musia disponovať negatívnym výsledkom testu v zmysle definície OTP (48h Ag, 72h PCR / LAMP).

Informáce ohľadom lyžiarských výcvikov nájdete TU.

Pre informácie o opatreniach a možnostiach v súvislosti so situáciou COVID-19 kontaktujte nášho Covid manažéra:

Igor Karaba: igor.karaba@minedu.sk, 02/59374 776


logosemafor
Covid automat pre šport

Aplikácia poskytovuje informácie o tom, aké obmedzenia platia a ako bezpečne športovať, vzhľadom na epidemiologickú situáciu v krajine. Aktualizácia informácií je zabezpečená napojením priamo na www.korona.gov.sk odkiaľ čerpá dáta.(nájdete ju na www.covidsport.sk)sr

Vstup na územie SR

 


Karanténne povinnosti sa po vstupe na územie SR nevzťahujú na osoby, ktoré budú disponovať negatívnym výsledkom RT PCR testu nie starším ako 72 hodín alebo antigénového testu nie staršieho ako...
Viac informácií...


euroPrvá pomoc pri znižovaní dopadov koronavírusu

31.03.2021

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR spúšťa prvú pomoc zamestnancom, podnikateľom a živnostníkom pri znižovaní dopadov koronavírusu, ktorú schválila vláda Slovenskej republiky 31. marca 2020. Úrady práce, sociálnych vecí a rodiny budú od 6. apríla 2020 od 12:00 prijímať žiadosti o príspevky na mzdy zamestnancov od zamestnávateľov, ktorí museli povinne zatvoriť prevádzky. Od stredy, 8. 4. 2020, budú môcť od 12:00 žiadať o príspevky aj ostatní záujemcovia, a to zamestnávatelia s poklesom príjmu a SZČO. Aby bol proces čo najjednoduchší a najrýchlejší, všetky potrebné informácie k pomoci a postup pri žiadaní nájdu záujemcovia na novej webovej stránke www.pomahameludom.sk.
Viac informácií..


covid (24)Výzva FnPŠ pre amatérske športové kluby

05.03.2021

Fond na podporu športu zverejnil výzvu určenú pre amatérske športové kluby.
Finančná pomoc sa bude vzťahovať na oprávnené obdobie marec 2020 – december 2020, pričom oprávnenými žiadateľmi sú amatérske športové kluby.
Viac informácií...

  

 

 

Skočiť na začiatok stránky