» Aktuality » Zodpovednejšie správanie detí na internete podporia ďalšie príhody kreslených ovečiek

Zodpovednejšie správanie detí na internete podporia ďalšie príhody kreslených ovečiek

09.02.2011

     Päť nových častí animovaného seriálu OVCE.sk predstavili včera 8. februára 2011 v rámci Dňa bezpečného internetu na pôde Gymnázia Laca Novomeského v Bratislave. Seriál vznikol v rámci projektu OZ eSlovensko a ďalších partnerov Zodpovedne.sk, ktorý podporuje aj Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR.
     OVCE.sk je slovenský animovaný seriál, ktorého cieľom je šírenie osvety o rizikách internetu a nových technológií. Jeho prvé štyri časti boli predstavené v októbri 2009. Nových päť častí sa opäť zaoberá aktuálnymi témami, ako sú reťazové listy šťastia, chyby z minulosti na internete, recepty krásy (propagácia anorexie), virtuálne prenasledovanie (cyberstalking) a prezradenie údajov a majetkových pomerov (phishing).
     Novinkou v projekte je medzinárodný portál Sheeplive.eu, ktorý hravou a vtipnou formou vzdeláva o rizikách internetových a mobilných technológií. Portál vznikol s cieľom rozšíriť rozprávky do všetkých 27 krajín EÚ. Okrem rozprávok, ktoré sa postupne dabujú známymi osobnosťami z každej krajiny Európske únie, prináša aj rôzne hry, kvízy, maľovanky, tapety (obrázkové pozadia do počítača) či plagáty so motívmi seriálových postáv.

Deň bezpečného internetu
     Každoročne vo februári sieť INSAFE vyhlasujú Deň bezpečného internetu. Heslom tohtoročného dňa je Internet je viac než hra, je to tvoj život a pripomína sa vo viac ako 70 krajinách svet. Cieľom je propagovať bezpečné a zodpovedné používanie internetu užívateľmi, predovšetkým deťmi a mladými ľuďmi. Zároveň bojuje proti ilegálnemu obsahu internetu a ohrozeniam, akými sú napríklad elektronické šikanovanie, pedofília, zneužitie osobných údajov, pornografia, diskriminácia, násilie atď.

Bratislava 9. február 2011