» Aktuality » Žiaci si zmerajú sily v spracovaní informácií na počítači

Žiaci si zmerajú sily v spracovaní informácií na počítači

10.03.2014
     Rýchlosť a kvalita písania na počítači budú disciplíny, v ktorých si svoje sily zmerajú žiaci stredných škôl. Záujem o túto súťaž znásobuje aj nárast zapojených žiakov i škôl.
      Do tohto ročníka sa do krajských súťaží zapojilo 310 žiakov z 80 stredných škôl. V porovnaní s minulým školským rokom ide o nárast počtu žiakov o približne 80 a nárast počtu zapojených škôl o 14. Zároveň môžeme konštatovať, že vďaka záujmu žiakov sa rozšíril aj počet škôl. Kým v minulosti bol záujem o súťaž v spracovaní informácií na počítači doménou stredných odborných škôl, teraz už evidujeme aj obchodné akadémie a gymnáziá.
     V minulom školskom roku boli víťazmi v rýchlosti a kvalite písania textu na počítači Petra Slúková, SOŠ hotelových služieb a obchodu Zvolen, Branislav Beňovič, Obchodná akadémia Hlohovec a Kristián Stroka, Spojená škola Tvrdošín. V disciplíne venovanej úprave textu na počítači obsadil prvé miesto Tomáš Motýľ, SOŠ obchodu a služieb Prešov, druhé miesto patrilo Jakubovi Vodičkovi, SOŠ J. Čabelku Holíč a tretie miesto získali Noémi Kubiková, Obchodná akadémia Sereď a Radovan Mike, Obchodná akadémia Rožňava. V minulom roku sa uskutočnilo aj celoslovenské kolo v disciplíne wordprocessing, teda profesionálne spracovanie textu na počítači. Vo wordprocessingu  boli víťazmi Michaela Reichlová, Obchodná akadémia Poprad, Ivan Kohoutek, Obchodná akadémia M. Hodžu Trenčín a Klára Madunická, SOŠ J. Čabelku Holíč. Táto disciplína sa uskutočňuje z dôvodu testovania tento rok po krajské kolá.   
      Celoslovenská súťaž sa uskutoční v utorok a stredu (11. a 12. marca 2014) na Obchodnej akadémii vo Veľkom Mederi. Do celoslovenského kola z ôsmich krajov celkovo postúpilo 40 žiakov, ktorí si už od zajtra zmerajú svoje sily v niektorej z troch spomínaných disciplín.