» Aktuality » ZENIT preverí technické zručnosti žiakov stredných škôl

ZENIT preverí technické zručnosti žiakov stredných škôl

20.03.2018
ZENIT preverí technické zručnosti žiakov stredných škôl
     Stredoškoláci z celého Slovenska si v dňoch 20. – 22. marca 2018 zmerajú sily v celoslovenskom kole súťaže ZENIT, ktorá sa tento rok bude konať v Strednej odbornej škole polytechnickej v Dolnom Kubíne – Kňažia. Víťazi krajských kôl si zmerajú svoje sily v celkovo 10 kategóriách.
     Vedomosti a zručnosti 96 žiakov z celého Slovenska bude hodnotiť odborná komisia v kategóriách ako napríklad programovanie a web dizajn; elektronika, strojárstvo, či práca na CNC strojoch. Teda v tých oblastiach, ktoré sú dnes na trhu práce mimoriadne atraktívne a zamestnávateľmi žiadané.
     Zaujímavou motiváciou pre súťažiacich je víťazstvo v kategóriách web dizajn, web grafik a elektronika, ktoré im prinesie nomináciu k reprezentácii Slovenska na celoeurópskej súťaži zručností mladých EuroSkills v Maďarsku.
     Do školských kôl, ktoré predchádzali celoštátnemu, sa v tomto školskom roku zapojilo takmer 1 750 žiakov gymnázií a stredných odborných škôl.                     
     V poradí už 34. ročník celonárodnej súťaže ZENIT organizuje Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR v spolupráci so Štátnym inštitútom odborného vzdelávania. Obľúbili si ho nielen žiaci a študenti, ale aj pedagógovia. Súčasťou aktivity budú sprievodné podujatia pre súťažiacich vo forme exkurzií vo firmách, či prednášky s odbornou tematikou. Žiaci základných škôl budú môcť počas súťaže nahliadnuť do učební, aby podporili súťažiacich a získali zaujímavé informácie pri rozhodovaní sa o ďalšom štúdiu.