» Aktuality » Zástupcovia súkromných škôl hovorili v Trnave o budúcnosti systému vzdelávania na Slovensku

Zástupcovia súkromných škôl hovorili v Trnave o budúcnosti systému vzdelávania na Slovensku

14.04.2016
Zástupcovia súkromných škôl hovorili v Trnave o budúcnosti systému vzdelávania na Slovensku
     Zlepšovanie vzťahov medzi štátom, verejnou správou a súkromnými školami je hlavnou témou odbornej konferencie s názvom Stavanie mostov, ktorú dnes otvoril minister školstva Peter Plavčan. Počas konferencie minister  vyzval prítomných zástupcov škôl ku spolupráci pri pripravovanej zásadnej reforme slovenského školstva.
     Kvalita vzdelávania naprieč celým spektrom slovenských škôl patrí medzi jasnú prioritu ministra školstva, vedy, výskumu a športu Petra Plavčana. Významný podiel v tejto oblasti zohrávajú aj súkromné školy, ktorých zástupcovia sa dnes zišli v Trnave.
     Počas dvojdňovej konferencie Asociácie súkromných škôl a školských zariadení Slovenska budú diskutovať aj o vízii a očakávanom vývoji systému vzdelávania na Slovensku. Úvodnou témou konferencie bolo Programové vyhlásenie vlády SR v časti Vzdelávacia politika, ku ktorému vystúpil aj minister Plavčan.
     „Bol by som veľmi nerád, ak by sa z 10-stranového veľmi dôležitého dokumentu o reforme školstva diskutovalo len o jednej – dvoch vetách týkajúcich sa platových taríf. Bez pochýb je to veľmi dôležitá téma, ktorej treba venovať náležitú pozornosť, ale skúsme spojiť sily a naozaj uskutočniť tú najväčšiu reformu školstva za posledných 25 rokov. Cítim, že je k tomu vôľa v školskej a akademickej obci, na strane ministerstva školstva a konečne máme na to aj finančný balík. Dve miliardy eur musíme využiť naplno,“ vyzval prítomných zástupcov škôl a profesijných organizácií minister školstva.