» Aktuality » Za projekt podporujúci boj proti extrémizmu dostali zdravotne postihnutí ocenenie od ministra

Za projekt podporujúci boj proti extrémizmu dostali zdravotne postihnutí ocenenie od ministra

28.02.2017
Za projekt podporujúci boj proti extrémizmu dostali zdravotne postihnutí ocenenie od ministra
     Pamätné medaily a ďakovné listy si dnes z rúk ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Petra Plavčana prevzali zdravotne postihnutí účastníci projektu Poznaj svoju minulosť a nezabudni.
     Minister školstva Peter Plavčan privítal autorku projektu Moniku Ščevovichovú a účastníkov Mareka Machatu, Veroniku Homolovú Tóthovú, Petru Barinekovú a Martina Bernadiča na pôde rezortu v nadväznosti na otvorenie výstavy ich fotiek z návštevy múzea bývalého nacistického tábora v poľskom Osvienčime, ktoré sa uskutočnilo minulý týždeň v priestoroch Národnej rady SR.
     „Považoval som za vhodné aj takto oceniť týchto úžasných ľudí, ktorí svojimi fotografiami a filmom približujú, kam až môžu zájsť prejavy extrémizmu a neznášanlivosti, s ktorými sa stretávame aj v našej spoločnosti,“ uviedol minister Peter Plavčan. Podľa neho je potrebné venovať pozornosť podobným projektom, ktoré majú konkrétne výsledky a výstupy.
      V rámci následnej diskusie hovorili spolu o možnostiach ďalšej spolupráce zameranej aj smerom na vzdelávanie žiakov a učiteľov v tejto téme. Ako súčasť projektu sa už teraz plánujú besedy s mladými ľuďmi.