» Aktuality » V Ružinove otvorili novú materskú školu vďaka dotácii z ministerstva školstva

V Ružinove otvorili novú materskú školu vďaka dotácii z ministerstva školstva

08.09.2015
V Ružinove otvorili novú materskú školu vďaka dotácii z ministerstva školstva
     Za účasti štátnej tajomníčky Romany Kanovskej otvorili včera v Bratislave – Ružinove novú materskú školu na Vietnamskej ulici s dvoma triedami pre 40 detí. Na rekonštrukciu priestorov prispelo rozhodujúcou sumou Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR v rámci projektu na rozšírenie kapacít materských škôl.
      Náklady na vybudovanie škôlky vrátane vybavenia predstavovali sumu vyše 120-tisíc eur. Rezort školstva Ružinovu poskytol na tento účel dotáciu 92-tisíc eur, zvyšné náklady ružinovská samospráva uhradila zo svojho rozpočtu.
     „Triedy vznikli rekonštrukciou poschodia v budove školskej jedálne na Vietnamskej ulici. Poschodie bolo nevyužité a dalo sa prerobiť pre škôlkarov, čo sme využili,“ uviedol starosta Ružinova Dušan Pekár. Rekonštrukčné práce sa realizovali počas letných prázdnin. Elokované triedy na Vietnamskej ulici budú patriť pod Materskú školu Piesočná.
     Ružinov vybudoval od roku 2012 zhruba 220 nových miest pre škôlkarov, napriek tomu je kapacita materských škôl v Ružinove stále nedostačujúca.

Foto: MsÚ BA-Ružinov