» Aktuality » V Rimavskej Sobote diskutoval minister Peter Plavčan s učiteľmi o aktuálnych problémoch

V Rimavskej Sobote diskutoval minister Peter Plavčan s učiteľmi o aktuálnych problémoch

24.06.2016
V Rimavskej Sobote diskutoval minister Peter Plavčan s učiteľmi o aktuálnych problémoch
     Nedostatok mladých učiteľov, zlý stav školských budov či nevyhovujúci systém financovania. Aj to boli témy, o ktorých diskutoval minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Peter Plavčan počas svojej návšteve Strednej odbornej školy technickej a agropotravinárskej v Rimavskej Sobote.
     „Ako veľký problém vnímame, že mladí učitelia neprichádzajú do škôl a získať pedagóga na predmet, ako je napríklad matematika, je veľmi náročné,“ konštatoval na stretnutí riaditeľ školy Karol Kisantal.
     Minister Plavčan informoval učiteľov, že rezort školstva do konca roka pripraví program rozvoja výchovy a vzdelávania na desať rokov a už v súčasnosti pracuje na zozname úloh, ktoré chce splniť do konca tohto roka. „Robíme všetko, aby sme zatraktívnili povolanie učiteľa. Dúfam, že sa nám podarí zvýšiť platy pedagógov za štyri roky o 40 percent,“ uviedol minister.
     Ako ďalej poznamenal, školy na Slovensku majú ešte rezervy vo využívaní financií zo štrukturálnych fondov EÚ na  rozvoj a zlepšenie  materiálovo-technického vybavenia. „V tomto smere sa pokúsime zmeniť situáciu prostredníctvom príslušných programov z eurofondov,“ doplnil minister.
     Počas svojej návštevy školy  Peter Plavčan tiež odovzdal vysvedčenia tohtoročným absolventom školy v odbore cukrár a porozprával sa so žiakmi ďalších odborov.