» Aktuality » V Košiciach inaugurovali nového rektora

V Košiciach inaugurovali nového rektora

05.10.2015
V Košiciach inaugurovali nového rektora
     Bohatý program mal minister školstva aj v posledný deň svojej návštevy v metropole východu. Hneď ráno ho čakalo približne tridsať riaditeľov základných škôl z regiónu. Zhromaždili sa na Základnej škole Gemerská, ktorá je najstaršou v Košiciach. Minister Juraj Draxler si pozrel priestory, záhradu i kroniku, ktorá datuje históriu školy od samého počiatku. Zaujímavosťou tejto školy je tiež to, že medzi zdravé deti integruje žiakov so zrakovým postihnutím a dosahuje s nimi vynikajúce výsledky. Po prehliadke začala diskusia – riaditeľov zaujímal rezortný informačný systém, opatrenie proti prepúšťaniu učiteľov a hovorilo sa aj o platoch nepedagogických zamestnancov.
     Keď sa témy vyčerpali, minister sa presunul na inauguráciu rektora Technickej univerzity - Stanislava Kmeťa. Na slávnostnej udalosti mal aj prejav, v ktorom univerzite zaželal veľa úspechov pod novým vedením a vyjadril želanie, aby vedecký park Technicom, ktorý je projektom pána rektora, ponúkol študentom a absolventom zaujímavé možnosti realizácie vlastných nápadov a významne zlepšil spoluprácu medzi výskumnou a podnikateľskou sférou.
     Popoludnie strávil minister v príjemnej spoločnosti športovcov – učiteľov, trénerov, ale i žiakov Športového gymnázia v Košiciach. Riaditeľka Tatiana Švecová predstavila historické úspechy zverencov gymnázia, ktorí to dotiahli až na olympiády a zároveň poukázala na nedostatok financií na prípravu nových reprezentantov. Minister Draxler si pozrel ukážky z karate, streľby i gymnastiky a svoju návštevu ukončil krátkou diskusiou s pedagógmi školy.