» Aktuality » V Bratislave ocenili mladých odborníkov na sieťové technológie

V Bratislave ocenili mladých odborníkov na sieťové technológie

27.06.2016
V Bratislave ocenili mladých odborníkov na sieťové technológie
     Stáže v pobočkách svetových informatických firiem i praktické vecné ceny získali najlepší stredoškoláci a vysokoškoláci v súťaži Networking Academy Games (NAG) 2016. Na slávnostnom vyhodnotení v Bratislave si víťazi prevzali svoje ocenenia aj z rúk ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Petra Plavčana.
     „Som veľmi rád, že táto súťaž, na ktorej zrode som sa podieľal, dospela už do svojho 11. ročníka. Teší ma, že títo mladí ľudia sa nebáli do nej zapojiť a preveriť svoje schopnosti v konkurencii ostatných,“ uviedol minister Plavčan, ktorý súčasne zablahoželal všetkým oceneným a poprial im, aby získané vedomosti a zručnosti dobre využili v nasledujúcom štúdiu a pracovnom živote.
     „Informačné zručnosti presahujúce bežnú užívateľskú úroveň sa v súčasnosti stávajú neoddeliteľnou súčasťou čoraz širšieho okruhu profesií. Preto považujem za veľmi prínosné pre Slovensku všetky podobne zamerané projekty podporujúce záujme mladých ľudí o informatické technológie a prinášajúce im možnosť získať nové kompetencie,“ doplnil minister.
NAG15     Študentskú súťaž NAG 2016 organizuje spoločnosť Cisco Systems Slovakia v spolupráci s Technickou univerzitou v Košiciach, Slovenskou technickou univerzitou v Bratislave a Žilinskou univerzitou v Žiline. Nadväzuje na Sieťový akademický program – Cisco Networking Academy, ktorý vzdeláva slovenských stredoškolákov a vysokoškolákov v sieťových technológiách už od roku 1999.
     Súťažilo sa  v dvoch kolách: v januári až máji 2016 sa uskutočnili školské kolá súťaže na 23 školách. Najlepší študenti  zo školských kôl postúpili  do Národného kola súťaže. Národné kolo sa uskutočnilo 9. júna 2016 v priestoroch Technickej univerzity v Košiciach. Svoje znalosti sieťových technológií predviedlo takmer 100 študentov stredných a vysokých škôl. Sily si merali v dvoch kategóriách, pričom jedna bola určená pre trojčlenné družstvá a druhá pre jednotlivcov. Na účastníkov čakala teoretická časť a praktická časť, kde museli preukázať svoje vedomosti a zručnosti v oblasti sieťových technológií.

Výsledky súťaže:
Trojčlenne družstvá – stredoškoláci:
1. SOŠ Handlova (Martin Tonhauzer, Radovan Kozák, Andrej Koberčík),
2. SŠ N. Zámky I. (Tomáš Daniš, Patrik Goldschmidt, Adam Varga),
3. SŠ N. Zámky II. (Patrik Máčik, Igor Mjasojedov, Alex Sporni)
Jednotlivci – stredoškoláci:
1. Tomáš Daníš, SŠ Nové Zámky,
2. Rado Kozák, SOŠ Handlova,   
3. Andrea Marová, SSOŠ Poprad
Jednotlivci – vysokoškoláci: Jakub Pullman, FIIT STU Bratislava