» Aktuality » V arménskom Jerevane sa konal Neformálny ministerský dialóg o Východnom partnerstve

V arménskom Jerevane sa konal Neformálny ministerský dialóg o Východnom partnerstve

17.11.2016
V arménskom Jerevane sa konal Neformálny ministerský dialóg o Východnom partnerstve
     Minister Peter Plavčan ako predstaviteľ predsedajúcej krajiny EÚ odštartoval v arménskom Jerevane 8. ročník neformálneho ministerského dialógu o Východnom partnerstve za účasti ministrov krajín EÚ, eurokomisára pre výskum, vedu a inovácie Carlosa Moedasa a eurokomisára pre európsku susedskú politiku a rokovaní o rozširovaní Johannesa Hahna.
     Cieľom neformálneho dialógu je poskytnúť priestor na diskusiu o výskume a inováciách pre relevantných stakeholderov z partnerských krajín a krajín EÚ. Diskusia sa zamerala najmä na otázky posilnenia spolupráce v oblasti vedy, výskumu a inovácií v rámci EÚ a východného partnerstva, so špecifickým zameraním sa na zvyšovanie účasti dotknutých krajín v rámcovom programe EÚ pre výskum a inovácie Horizont 2020.
     Delegati hovorili aj o tom, ako priblížiť stratégie pre vedu a výskum jednotlivých krajín a ako urýchliť využitie výsledkov výskumu na trhu. Slovenská delegácia akcentovala najmä úlohu mladých výskumníkov v procese a nastavenie systému umožňujúceho využiť ich potenciál vo výskume a vývoji.