» Aktuality » Tento týždeň budú náhradné maturity

Tento týždeň budú náhradné maturity

15.04.2013
Tento týždeň budú náhradné maturity
     Tento týždeň absolvuje 127 žiakov z 86 škôl písomnú maturitnú skúšku v náhradnom termíne. Náhradná maturita sa uskutoční na 16 školách v termíne od 16. do 18. apríla 2013 zo slovenského jazyka a literatúry, maďarského jazyka a literatúry, z cudzích jazykov a matematiky. 
     V utorok 16. apríla bude 92 maturantov písať slohovú prácu a test zo slovenského jazyka a literatúry. Test zo slovenského jazyka a slovenskej literatúry bude písať 9 žiakov zo škôl s vyučovacím jazykom maďarským.
     V stredu 17. apríla čakajú maturantov cudzie jazyky, konkrétne 18 maturantov sa bude venovať anglickému jazyku na úrovni B2 a 47 maturantov na úrovni B1. Nemecký jazyk na úrovni B2 bude pre štyroch a na úrovni B1 pre 33 maturantov. Ruskému jazyku sa bude na úrovni B1 venovať jeden maturant a rovnako jeden maturant sa bude venovať španielčine na úrovni B2.
     Externý test z matematiky vo štvrtok 18. apríla napíše 7 študentov, slohovú prácu a externý test z maďarského jazyka a literatúry absolvuje taktiež 7 maturantov. 
     Testy na náhradnom termíne sú iné ako v riadnom. Je určený len pre tých, ktorí z vážnych dôvodov nemohli byť na riadnom termíne. Náhradný termín maturít čaká 7 študentov z troch predmetov, ďalších 79 študentov ho absolvuje z dvoch predmetov. Z jedného predmetu vykoná náhradný termín spolu 40 maturantov a jedného čaká len slohová práca. Najvyšší počet maturantov v náhradnom termíne majú v Bratislavskom kraji – 29, najmenej, konkrétne 9, v Košickom kraji.
 
Michal Kaliňák
hovorca ministra