» Aktuality » Stovky pomôcok školákom od zamestnancov Výskumnej agentúry

Stovky pomôcok školákom od zamestnancov Výskumnej agentúry

07.09.2016
Stovky pomôcok školákom od zamestnancov Výskumnej agentúry
     Výskumná agentúra (VA) sa už po druhýkrát zapojila do zbierky na pomoc školákom. Projekt s názvom „Školská aktovka“ oslovil zamestnancov a vďaka nim bolo možné zabezpečiť množstvo užitočných školských pomôcok. Veľa detí po celom Slovensku tak v nadchádzajúcom školskom roku aj vďaka pomoci Výskumnej agentúry vykročí do školy s plnými aktovkami a s úsmevom na tvári.
     Projekt charitatívnej zbierky „Školská aktovka“ organizovalo tento rok opäť Metodicko-pedagogické centrum. Ide o jednoduchú pomoc pre rodiny, ktoré si vzhľadom k svojej finančnej situácii nemôžu dovoliť nakúpiť školské pomôcky pre svoje ratolesti.
     „Som rád, že našich zamestnancov zbierka zaujala a spoločne sme mohli prispieť na dobrú vec. Takéto iniciatívy vždy radi podporíme a opätovne sa do nich aktívne zapojíme,“ uviedol generálny riaditeľ Výskumnej agentúry Rastislav Beliansky. 
     Zapojiť sa do akcie bolo možné dvoma spôsobmi. Odovzdaním starších, ale použiteľných školských pomôcok alebo vyzbieraním financií, z ktorých sa účelovo zakúpili pomôcky nové. Rovnako ako minulý rok, aj tentokrát sa zamestnanci Výskumnej agentúry ochotne zapojili a prispeli k úspechu celej akcie. Iniciatívu podporili najmä finančnými príspevkami. Prispievali prostredníctvom zbierok na jednotlivých oddeleniach, ale aj individuálne.
     Vyzbieralo sa dostatok finančných prostriedkov na to, aby do Metodicko-pedagogického centra odišlo z VA jedno plne naložené auto s vecami, ktoré sa malým školákom pri nástupe do školy určite zídu. K deťom vďaka príspevku Výskumnej agentúry poputujú stovky pomôcok v podobe pier, peračníkov, farbičiek, kalkulačiek, blokov či zošitov.