» Aktuality » Štátny tajomník Štefan Chudoba sa zúčastnil na dni detí DFNsP v Bratislave

Štátny tajomník Štefan Chudoba sa zúčastnil na dni detí DFNsP v Bratislave

02.06.2014
Štátny tajomník Štefan Chudoba sa zúčastnil na dni detí DFNsP v Bratislave
     Za účasti štátneho tajomníka Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Štefana Chudobu, ministerky zdravotníctva Zuzany Zvolenskej a ďalších hostí sa včera uskutočnilo slávnostné odovzdanie umeleckého diela 5 elementov Zeme Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou v Bratislave–Kramároch. Jeho autorka – výtvarníčka Gordana Turuk – ho nemocnici darovala v rámci osláv Medzinárodného dňa detí, ktorý zorganizovala DFNsP.
     Obraz umiestnený vo vestibule sa skladá z piatich častí, je maľovaný zlatom a listrami drahých kovov a má symbolizovať pozitívnu energiu. Štátny tajomník Štefan Chudoba ocenil rozhodnutie známej výtvarníčky a vyslovil presvedčenie, že dielo splní svoj účel. „Verím, že pri pohľade naň sa potešia najmä deti, ktoré tu vchádzajú zväčša ako pacienti, ale aj ich rodičia, a že im bude predstavovať miesto, kde vždy nájdu pomoc , ľudský prístup a pocit istoty“, uviedol okrem iného vo svojom príhovore.
      „Teším sa spolu s deťmi a ich rodičmi, plastika krásne rozžiarila nemocnicu a všetci vieme, že okrem lekárov a sestričiek deti ,,lieči“ aj pekné prostredie. Farebné a rozprávkové prostredie  dokáže odpútať ich pozornosť a nemyslia tak na bolesti a stres, s ktorými do nemocnice často prichádzajú. Rovnako ľahšie zvládnu aj mnohé vyšetrenia, z ktorých máme neraz strach aj my dospelí,“ povedal riaditeľ nemocnice Ladislav Kužela.