» Aktuality » Štátny tajomník Peter Krajňák prijal delegáciu z Bavorska

Štátny tajomník Peter Krajňák prijal delegáciu z Bavorska

12.10.2017
Štátny tajomník Peter Krajňák prijal delegáciu z Bavorska
     Duálny systém odborného vzdelávania i výučba nemeckého jazyka na slovenských školách boli témami včerajšieho stretnutia štátneho tajomníka Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Petra Krajňáka s členmi Bavorskej hospodárskej delegácie.
     „Nemecká spolková republika je pre Slovensko dôležitým hospodárskym partnerom a s delegáciou  z Bavorska sme sa zhodli, že zavádzanie duálneho systému vzdelávania v SR je v odbornej príprave správnym trendom. Pán štátny tajomník z Bavorska  sa  zaujímal aj o výučbu nemeckého jazyka na slovenských školách. Ubezpečil som partnerov, že ministerstvo školstva je pripravené poskytnúť súčinnosť nemeckým spoločnostiam, ktoré budú potrebovať pre svoju prax na Slovensku nemecky hovoriacich študentov a absolventov,“ priblížil obsah rokovania Štátny tajomník Peter Krajňák.
     Delegácia pod vedením štátneho tajomníka  Bavorského štátneho ministerstva hospodárstva a médií, energie a technológie Franza Josefa Pschierera navštívila Slovensko v dňoch 10. a 11. októbra 2017. Rokovania na pôde rezortu školstva sa zúčastnil aj nemecký veľvyslanec v SR  J. E. Joachim Bleicker.