» Aktuality » Štátna tajomníčka Oľga Nachtmannová prijala veľvyslanca Kazašskej republiky

Štátna tajomníčka Oľga Nachtmannová prijala veľvyslanca Kazašskej republiky

16.03.2017
Štátna tajomníčka Oľga Nachtmannová  prijala veľvyslanca Kazašskej republiky
      Štátna tajomníčka Oľga Nachtmannová dňa 15. marca 2017 prijala na pôde ministerstva školstva mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Kazašskej republiky pre Slovenské republiku J. E. Serzhana Abdykarimova.
      Jednou z tém stretnutia bol záujem kazašského partnera o informáciu v súvislosti s prípravami prezentácie Slovenska a jeho zastúpenie na medzinárodnej výstave EXPO 2017. Štátna tajomníčka informovala veľvyslanca o prípravách z pozície rezortu školstva v oblasti vedy a techniky a o aktuálnom priebehu príprav účasti zainteresovaných partnerov.
       Veľvyslanec ocenil proaktívny prístup a ústretovú spoluprácu zo strany rezortu školstva na medzinárodnom fóre. Obe strany sa zhodli na dôležitosti rámca uvedeného podujatia pre tvorbu nových možností spolupráce vystavovateľov a partnerov z oblasti vedy a techniky. Ďalšou témou bola vzájomná podpora výmeny študentov, ktoré poskytuje podpísané memorandum oboch ministerstiev z roku 2009.
      Partneri na záver stretnutia konštatovali priateľskú a konštruktívnu úroveň vzájomných vzťahov vo všetkých oblastiach spoločného záujmu.