» Aktuality » Štátna tajomníčka Oľga Nachtmannová otvorila novú prístavbu školy v Slovenskom Grobe

Štátna tajomníčka Oľga Nachtmannová otvorila novú prístavbu školy v Slovenskom Grobe

30.11.2016
Štátna tajomníčka Oľga Nachtmannová otvorila novú prístavbu školy v Slovenskom Grobe
     O dve triedy materskej školy, päť tried prvého stupňa, zborovňu, kabinet a sociálne zariadenia sa rozrástla Základná škola s materskou školou v obci Slovenský Grob na Školskej ulici. Nové priestory získala vďaka modulovým prístavbám, ktoré boli vybudované s podporou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.
     Na slávnostnom odovzdaní do užívania 29. novembra 2016 sa okrem podpredsedu vlády Petra Pellegriniho zúčastnila aj štátna tajomníčka rezortu školstva Oľga Nachtmannová, ktorá si spoločne s ním aj prezrela nové priestory školy.
     „Rada by som využila túto príležitosť, aby som sa poďakovala všetkým tým, ktorí sa na tomto diele podieľali. Chýbajúce kapacity sa vláde Slovenskej republiky podarilo vyriešiť prístavbami základnej a materskej školy najmä vďaka účinnej spolupráci s obcou Slovenský Grob a s prispením vedenia tejto školy," uviedla vo svojom príhovore štátna tajomníčka Oľga Nachtmannová.
     Prístavbu základnej školy podporilo ministerstvo školstva sumou 200 000 eur a obec prispela ďalšími 60 000 eurami. Kapacitu materskej školy zasa rozšírili nové priestory, na ktoré rezort školstva vyčlenil 186 000 eur a Slovenský Grob zvyšných 60 000 eur.