» Aktuality » Slovenských paralympionikov prišla podporiť aj štátna tajomníčka Oľga Nachtmannová

Slovenských paralympionikov prišla podporiť aj štátna tajomníčka Oľga Nachtmannová

19.03.2018
Slovenských paralympionikov prišla podporiť aj štátna tajomníčka Oľga Nachtmannová
     Včera 18. marca 2018 sa slávnostným ceremoniálom ukončili XII. zimné paralympijske hry (ZPH), ktoré sa od 9. marca 2018 konali v kórejskom Pjongčangu. Na záverečné dni podujatia sa k slovenskej paralympijskej delegácii pripojila štátna tajomníčka Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Oľga Nachtmannová.
      Slovensko v Južnej Kórei reprezentovalo 15 športovcov, ktorí súťažili v dvoch disciplínach: alpskom lyžovaní a curlingu na vozíku. Celková bilancia našich reprezentantov je zbierka jedenástich cenných kovov (6 zlatých, 4 strieborné a jedna bronzová medaila). V medailovom poradí krajín sme skončili na výbornom siedmom mieste.
     Vo štvrtok 15. marca sa štátna tajomníčka Oľga Nachtmannová zúčastnila na slávnostnom odovzdávaní medailí v disciplíne slalom žien so zrakovým znevýhodnením. Zlaté medaily pri tom odovzdala našim reprezentantkám Henriete Farkašovej s navádzačkou Natáliou Šubrtovou. Rožňavčanka Henrieta Farkašová sa dokonca stala vôbec najúspešnejšou športovkyňou celej paralympiády, keď získala spolu štyri zlaté a jednu striebornú medailu.
     Spolu so štátnou tajomníčkou sa na ZPH 2018 zúčastnila aj riaditeľka Antidopingovej agentúry SR Žaneta Csáderová.