» Aktuality » Slovensko majstrom sveta – mladí do 20 rokov získali zlato na majstrovstvách v hokejbale

Slovensko majstrom sveta – mladí do 20 rokov získali zlato na majstrovstvách v hokejbale

13.07.2016
Slovensko majstrom sveta – mladí do 20 rokov získali zlato na majstrovstvách v hokejbale
     Slovenskí reprezentanti do 20 rokov si na majstrovstvách sveta juniorov v hokejbale vybojovali zlatú medailu. V anglickom Sheffielde sa v utorok vo finále stretli s družstvom z Kanady. Zámorských juniorov zdolali zverenci Dušana Danka po samostatných nájazdoch 3:2. Rozhodujúci gól strelil Christián Bednarčík a obhájili tak titul majstrov sveta z roku 2014. Skvelé umiestnenie si vybojovali aj reprezentanti do 18 rokov, na Slovensko sa vrátia so striebornou medailou. 

     Na juniorských majstrovstvách sa zúčastnili aj ďalšie dva slovenské tímy. Reprezentantov do 18 rokov, ktorí skončili na striebornej pozícii, viedol tréner Zdenko Jurčák. Juniorský tím do 16 rokov pod vedením Ľubomíra Šišku sa po finále s rovesníkmi z Kanady tiež umiestnil na druhom mieste. Viacerí slovenskí hráči okrem medailí získali aj individuálne ocenenia a dostali sa aj do All-Star tímov.
 
u20-_majstri

     Minister ŠVVaŠ SR Peter Plavčan zaslal trénerom slovenskej reprezentácie a hráčom blahoprajný list. Po ich návrate z majstrovstiev sveta prijme vedenie mužstva aj hráčov na pôde ministerstva, kde im osobne zablahoželá.

     S medailou z majstrovstiev sveta sa vráti aj reprezentačný tím do 18 rokov. Vo finálovom zápase podľahli Kanade 1:2 po predĺžení. 

     Majstrovstvá sveta v hokejbale juniorov s dvojročnou periodicitou od roku 2000 usporadúva Medzinárodná hokejbalová federácia ISBHF. Už osem rokov sa organizujú v troch juniorských kategóriách pre hráčov do 16 rokov, do 18 rokov a do 20 rokov. Slovenské tímy dominujú vo všetkých troch kategóriách, pričom jedným z najťažších súperov je práve Kanada.