» Aktuality » Slovensko a Južná Kórea chcú užšie spolupracovať v oblasti vzdelávania

Slovensko a Južná Kórea chcú užšie spolupracovať v oblasti vzdelávania

21.02.2018
Slovensko a Južná Kórea chcú užšie spolupracovať v oblasti vzdelávania
      Slovensko a Kórejská republika majú záujem o užšiu spoluprácu v oblasti vzdelávania. Vyplýva to z memoranda o porozumení medzi rezortnými ministerstvami, ktoré dnes podpísali zástupcovia oboch ministerstiev - ministerka Martina Lubyová spolu s podpredsedom vlády a ministrom Kim Sang Konom.
     Na stretnutí obe strany hovorili o spolupráci formou výmenných pobytov študentov a výskumných pracovníkov. Dohodli sa taktiež na spolupráci medzi kórejskými a slovenskými vedeckými tímami v rámci spoločných projektov. Ministri rokovali aj o otázke posilnenia výučby slovenského jazyka v Kórei na Hankuk University a výučby kórejského jazyka na Slovensku. Ministerka Martina Lubyová súčasne gratulovala kórejskej strane k úspešnej organizácii zimnej olympiády a k zisku už ôsmich medailí.
     Spoločné stretnutie a podpis memoranda sa uskutočnil ako súčasť programu návštevy ministerky školstva, vedy, výskumu a športu SR Martiny Lubyovej na Zimných olympijských hrách 2018 v Pjongčangu. Na rokovaní sa zúčastnili aj generálny tajomník služobného úradu ministerstva školstva Mario Schrenkel a veľvyslanec SR v Kórejskej republike Milan Lajčiak.